Školska godina započela prigodnom priredbom

Autor: Ivana Nogić, 5. 9. 2023.

Nakon dugih ljetnih praznika, 4. rujna 2023. godine započela je nastava u novoj školskoj godini. Prije ulaska u učionice održana je prigodna priredba u školskoj sportskoj dvorani. Učenicima i roditeljima obratili su se ravnatelj Ivica Rojc te načelnik Općine Ljubešćica Nenad Horvatić koji su pozdravili sve učenike, posebno prvašiće, te podijelili novčane nagrade učenicima sudionicima državnih natjecanja. Nakon programa učenici su otišli u učionice sa svojim razrednicima, a prvašiće su, uz učiteljicu Božicu Šantek, u učionicu pratili roditelji, ravnatelj, načelnik, pročelnica Općine Ljubešćica Suzana Žugec te predstavnici policije koji su im podijelili prsluke.

Prigodnom priredbom, održanom u 9:00 sati u školskoj sportskoj dvorani, započela je nova školska godina. Nakon himne Jana Horvatić na klaviru je odsvirala skladbu „Allegro“ dok je Lara Španić s prijateljicama govorila o četiri najvažnije male riječi. Igrokaz „Nema za mačke škole“ izvele su Lara Španić i Leona Gotić dok su petašice pokazale splet pokreta u plesnim točkama „Kad bi svi…“ i „Toca, toca“. Lara Kropek, Lara Španić, Hana Sakač, Leona Gotić, Lucija Dvorski i Lea Gotić izvele su igrokaz „Koji je prst najvažniji?“. Slijedilo je nekoliko točaka posvećenih prvašićima pa je tako Doria Horvatić izvela stihove pjesme „Škola je…“, Jana Horvatić u monologu „Prvašić“ prikazala je jutarnje pripreme prvašića za školu dok je Emilija Horžić prigodnim stihovima prvašićima zaželjela dobrodošlicu u  novoj sredini. Svi nazočni još su jednom mogli uživati u klavirskoj izvedbi Dejane Mikulčić koja je odsvirala skladbu „Divlji jahač“. Na kraju programa, koji su vodile učenice Ema i Lana Horvatić, a pripremile učiteljice Božica Šantek i Sanja Horžić, učenicima i roditeljima obratio se ravnatelj Ivica Rojc te načelnik Općine Ljubešćica Nenad Horvatić koji su podijelili novčane nagrade učenicima trećeg razreda koji su sudjelovali na državnoj razini Sportskih igara mladih u Rijeci (mentorica Tamara Sakač) te učenici Ivani Baričević koja je sudjelovala na državnoj Smotri LiDraNo (mentorica Ivana Nogić). Nakon programa učenici su otišli u učionice sa svojim razrednicima, a prvašiće su, uz učiteljicu Božicu Šantek, u učionicu pratili roditelji, ravnatelj, načelnik, pročelnica Općine Ljubešćica Suzana Žugec te predstavnici policije koji su im podijelili prsluke.

Svim učenicima, a osobito prvašićima, želimo uspješnu novu školsku godinu!

« Svibanj 2024 »