Odličan nastup Jane Horvatić u Krapini

Autor: Ivica Rojc, 11. 9. 2023.

Već drugu godinu zaredom, učenica Jana Horvatić uspješno je pronijela dobar glas naše škole na dječjem festivalu „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu - Mali kaj“, održanom 7. rujna 2023. godine u sklopu 58. Tjedna kajkavske kulture u Krapini. Jana je na pozornici Festivalske dvorane izvela antologijsku popevku „Dugo me ni bilo“, uz pratnju festivalskog benda, a za nastup ju je uvježbala i pripremila učiteljica glazbene kulture Bernardica Bačan.

U Festivalskoj dvorani predstavili su se pjevači 21 škole kajkavskoga govornog područja iz nekoliko županija, a pratio ih je Festivalski bend pod ravnanjem Karla Kukovačeca. Predstavnica OŠ Ljubešćica bila je Jana Horvatić, učenica 6. razreda, pjevajući antologijsku popevku Arsena Dedića „Dugo me ni bilo“. Hvalevrijedno je istaknuti da je Jani, ali i školi, ovo bilo drugo sudjelovanje na spomenutom Festivalu, a prekrasnom izvedbom Jana je još jednom uspjela zasjati na velikoj krapinskoj pozornici! Posebnosti nastupa pridonijela je i Janina narodna nošnja koju je samo za nju izradila njezina baka Katarina svjesno čuvajući baštinu ljubeškoga kraja. Pripreme za festival bile su intenzivne, a rezultat je bio veliki aplauz našoj Jani na upečatljivoj izvedbi. Janina mentorica je učiteljica glazbene kulture Bernardica Bačan, magistra solo pjevanja koja je u Jani vrlo rano prepoznala talent i želju za pjevanjem te se posvetila radu s njom.

Čestitamo našoj Jani i njezinoj mentorici na odličnom nastupu!

« Svibanj 2024 »