Priredbom „Mlađi za starije“ započet projekt „Otvori svoje srce!“

Autor: Ivica Rojc, 9. 10. 2023.

Povodom Dana starijih osoba (1. listopada) u nedjelju 8. listopada 2023., tradicionalno šesti puta, održan je prigodni program „Mlađi za starije“ koji su i ove godine zajedničkim snagama pripremile kulturne institucije i udruge s područja Općine Ljubešćica.

Sam program započeo je pjesmom „Ljubešćica“ u izvedbi članova Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica, a zatim su dječica iz dječjeg vrtića „Leptirić“ iz Ljubešćice recitirala pjesme „Moj djed Petar“ i „Bakici“, a uvježbala ih je odgajateljica Leona Detić. Potom su polaznici Produženog boravka Dominik Španić, Tin Mikulčić, Emilio Horžić, Mihael Kovač i Vita Puškadija izveli pjesmu „Moderna baka“ dok su  Lovro Španić, Vita Puškadija, Teo Mikulčić i Katarina Bičak  sa svima nazočnima  podijelili stihove pjesme „Dva smijeha i mali smješko“, a uvježbala ih je učiteljica Danijela Horvatić. Članovi KUD – a Ljuba voda pod vodstvom predsjednice Danijele Barjaktarević i Tima Hrvačanina otplesali su koreografiju „Repa“ dok su članovi KUD – a Mali Bukovec izveli igrokaz „Četiri godišnja doba – Ivek ide v školu“. Recitaciju „Čemu služi djed?“ recitirali su polaznici Produženog boravka Petar Gotić i Ana Pukec, a Maja Atlija i Veronika Bešenić izrekle su pjesmu „Moja baka“. Polaznike Produženog boravka uvježbala je učiteljica Valentina Mikulčić. Zatim je uslijedila prava glazbena poslastica. Doria i Jana Horvatić otpjevale su pjesmu autorice Lane Horvatić „Tak sem srečna bila“  koju je uglazbila Pjevačka grupa OŠ Ljubešćica s učiteljicom Bernardicom Bačan. Spomenutu pjesmu Doria i Jana otpjevale su u nedjelju 1. listopada 2023. u sklopu manifestacije „Dani kajkavske riječi“ u Zlataru. Kako izgleda kad Ivek stalno hoće ići doktorici, pokazali su članovi Dramske družine 6. razreda koji su izveli dramsko – scensku igru „Ivek pri doktorice“. Svoja glumačka umijeća pokazale su: Iva Španić, Karla Šimec, Paula Kropek, Tara Petriček i Kristina Đurđević. Zatim su članovi Umirovljenika i starijih osoba iz Ljubešćice pod vodstvom gospođe Božice Nogić otpjevali pjesme „Visoke su te kalničke planine“ i „Stara me majka karala“. Članovi Dramske družine petog razreda uprizorili su dramsko – scensku igru „Volim djeda i baku“, a nastupali su: Leona Gotić, Lara Španić, Lea Gotić, Lucija Dvorski, Vanesa Sokač, Sara Dvorski, Mia Barbara Funtak, Hana Sakač, Lara Kropek, Kiara Petriček i Patrik Slatina. Sve male glumce kao i voditeljice Janu   i Doriu Horvatić te Korinu Jagunić uvježbala je učiteljica Sanja Horžić. Na samom kraju nazočnima se obratila predsjednica Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica Božica Mikulčić, predsjednica Saveza umirovljenika Varaždinske županije Jadranka Bahlen te načelnik Općine Ljubešćica Nenad Horvatić.

Prigodni program „Mlađi za starije“ ujedno je prva aktivnost u sklopu projekta Građanskog odgoja „Otvori svoje srce!“ u koji je uključena OŠ Ljubešćica tijekom šk. god. 2023./2024. Nakon programa uslijedio je domjenak koji su pripremile kuharice i spremačice OŠ Ljubešćica i članovi Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica.

Drago nam je što smo i ove godine ostvarili misiju zbližavanja svih generacija i što smo izmamili osmijehe na licima naših baka i djedova!

« Svibanj 2024 »