Akcija sakupljanja tekstila

Autor: Ivica Rojc, 16. 4. 2024.

U povodu obilježavanja Dana planete Zemlje naša škola odlučila se ekološki aktivirati i sudjelovati, drugu godinu zaredom, u sakupljanju odjeće svih veličina, bez obzira na stanje, za socijalnu zadrugu "Humana Nova". Umjesto da odjeću bacite u otpad, možete je donijeti u školu. Svojom donacijom pomažete u ponovnoj upotrebi tekstila i time smanjujete zagađenje planeta tekstilnim otpadom.

Više detalja o akciji slijedi u nastavku ove obavijesti.

Kao i prošle godine, naša škola uključila se u ekološku akciju sakupljanja odjeće za socijalnu zadrugu "Humana Nova" iz Čakovca. Sakuplja se odjeća koju vi ili netko iz obitelji više ne nosi (odjeća svih veličina, bez obzira na stanje). Umjesto da odjeću bacite u otpad, možete je donijeti u školu. "Humana Nova" prikupljeni tekstil reciklira te ponovno stavlja u prodaju ili ga koristi za izradu recikliranih proizvoda (majica, kuta, prostirki, torba, papuča …). Svojom donacijom pomažete u ponovnoj upotrebi tekstila i time smanjujete zagađenje planeta tekstilnim otpadom.

Odjeću koju donirate možete ostaviti kod ulaza u školu u za to namijenjene kutije. Akcija će se provoditi od 15. travnja do 6. svibnja 2024. godine.

Hvala što mislite zeleno!

« Svibanj 2024 »