Božićna priredba

Autor: Ivica Rojc, 13. 1. 2013.

Većini ljudi Božić je omiljeni blagdan, stoga su se i ove godine učenici i učitelji Osnovne škole Ljubeščica posebno potrudili da što bolje dočaraju ugođaj Božića i nadolazećih blagdana pripremivši veliku školsku priredbu koja se održala 22. prosinca 2012. godine. Naši izvođači imali su potporu velikog broja roditelja i ostalih posjetitelja koji su izvođače pratili pljeskom od početka do kraja programa.

Kroz priredbu su nas spretno vodili Klara, Janja, Luka i Luka, a svojim veselim nastupom 'led su probili' naši folkloraši nižih, a nešto kasnije i folkloraši viših razreda. Uslijedile su pjesničke fantazije kojima su nas osvojile učenice Sara Horvatić, koja je recitirala pjesmu „Veter“, zatim  Martina Jurašković s pjesmom „Tračec“ i Nikolina Zvonar s pjesmom „Dragi Isusek“.  Zatim su nam se predstavile razigrane ritmičarke nižih razreda, a potom i dramska družina viših razreda sa scenskim igrama „U cvjećarnici“ i „Moderna babica.“ Nisu izostali ni recitatori nižih razreda koji su nam recitirali: „Božićna zvona“ i „Božićna Noć.“ Predstavili su nam se i naši solisti, Glorija Ratković - s pjesmom „Shake up the Christmas“ , dok su se Doroteja Repnjak, Ivana Sakač, Katarina Horvatić i Zrinka Bađun predstavile pjesmom „Božić dolazi“. Velikim pljeskom publika je nagradila ritmičku grupu viših razreda i članove dramske družine nižih razreda sa scenskom igrom „Do srca moga noćas će stići Bog“. Odličnim nastupom mogao se pohvaliti i zbor viših razreda izvodeći pjesme „U ponoć zvonce zvoni“ i „Bijeli Božić“,  i zbor nižih razreda s pjesmama „Badnja večer“ i „Zvončići, Zvončići“. Program su pripremile učiteljice: Božica Nogić, Draženka Leljak, Marijana Poljak, Biserka Topolovec i Sanja Horžić, ujedno i glavna koordinatorica programa.

Za kraj se izvođačima pridružio i gospodin ravnatelj Ivan Nogić koji je svima čestitao na odličnim nastupima, zahvalio posjetiteljima na dolasku i podršci te poželio svima puno zadovoljstva u nadolazećim blagdanima, kao i uspjeha u novoj godini. Nadamo se da će zaista tako i biti…

Novinarska grupa