Uspješni u svim kategorijama natjecanja LiDraNo 2013.

Autor: Ivica Rojc, 12. 2. 2013.

Osnovna škola Novi Marof  30. siječnja 2013. godine bila je domaćin međuopćinske smotre "LiDraNo 2013." na kojoj su se predstavili budući glumci, književnici i novinari iz desetak osnovnih škola našega područja.

Umjetnička ekipa naše škole, 16 učenika od 5. do 8. razreda te učiteljice Sanja Horžić i Ivana Nogić, uspješno se predstavila u svim kategorijama. Smotra je održana u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ Novi Marof , a u bogatom programu  moglo se vidjeti 20 scenskih nastupa.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa najuspješniji je bio upravo učenik naše škole – Davor Kušić – koji je svojim monologom „Kako je tata osvojio mamu“ u potpunosti osvojio i publiku i prosudbeno povjerenstvo.

Zapažen je bio i nastup naše dramske grupe, učenika 7. razreda, koji su se predstavili šaljivom scenskom igrom „Moderna babica“. 'Babica' neće na županijski LiDraNo, ali njezini glumci zaslužuju sve pohvale: Zrinka Bađun, Ana Horvatić, Katarina Horvatić, Nikola Ivanušec, Tomislav Ivanušec, Viktor Ivanušec, Doroteja Novosel, Glorija Ratković, Doroteja Repnjak i Ivana Sakač. Glumce je pripremala i vodila Sanja Horžić.

U kategoriji literarnih radova predstavljale su nas svojim kajkavskim pjesmama učenice 6. razreda: Martina Jurašković, Tiana Sakač, Elena Klarić i Antonia Ivanušec (voditeljica Sanja Horžić). Prosudbeno povjerenstvo ocijenilo je njihove radove vrlo uspješnima te su pjesme Martine Jurašković (Bieli anđeleki) i Tiane Sakač (Kaplica rose) poslane na županijsku razinu natjecanja. Uspjeh je ostvaren i u kategoriji samostalnih novinarskih radova – intervjui učenica Klare Ivanek (voditeljica Ivana Nogić) i Sare Horvatić (voditeljica Sanja Horžić) ocijenjeni su kao zanimljivo novinarsko štivo te će se čitati i na županijskoj razini natjecanja.

Domaćini ovogodišnje županijske smotre bit će OŠ Vidovec i Kulturni centar „Ivan Rabuzin“ Novi Marof gdje našim učenicima želimo da i dalje budu uspješni u svim kategorijama natjecanja LiDraNo.