Vesele smo maškare mi...

Autor: Ivica Rojc, 4. 3. 2013.

Našu školu tijekom veljače uvijek preplavi šareno mnoštvo novih lica. Ili nam se smiju ili nas plaše sa zidova i panoa, a izradili su ih naši učenici koji svake godine jedva čekaju Fašnik

Tako je bilo i ove godine kada je većina učenika od 1. do 8. razreda pripremila svoje fašničke kostime koje su predstavili na pokladni utorak uz zajedničko druženje i ples pod maskama. Bilo je tu pravih malih umjetničkih djela. Maskirali su se i neki učitelji, koji su ujedno birali najljepše pojedinačne i skupne maske nižih i viših razreda, što nije bio nimalo lak zadatak. U konkurenciji nižih razreda najbolje se maskirala Marta Ivanek koja je bila popularni Sulejman, dok je kod viših razreda priznanje osvojio Antonio Dvorski za odličnu masku Papa Štrumfa.

Štrumfovi su ujedno pobijedili u kategoriji skupnih maski viših razreda, dok je priznanje za najbolju skupnu masku nižih razreda pripalo Rokerima 4.a razreda. U posebnoj konkurenciji maskiranih učitelja uvjerljivo je pobijedila učiteljica Kristina. Također, odabrani su i najbolji plesači pod maskama, a to su bili: Marko Gotić, David Zvonar i Helena Sakač. Održao se i drugi Fašnički Talent show na kojem je nastupilo osam izvođača. Žiri je najviše ocjene dao Gloriji Ratković za pjesmu Seth Fire To The Rain, dok je drugo mjesto zauzela njezina sestra Viktorija s pjesmom Razmažena. Sestre Ratković za nagradu će nastupiti i na završnoj školskoj priredbi.

Fotografije koje slijede najbolje će dočarati veselu fašničku atmosferu, stoga uživajte u njima uz pozdrav do sljedećeg Fašnika.