Na Krku 'napunili baterije'

Autor: Ivica Rojc, 14. 6. 2013.

Učenici petog, šestog te osmih razreda naše škole, u pratnji svojih razrednika te ostalih predmetnih učitelja, proveli su 29. svibnja na terenskoj nastavi, uživajući u jednodnevnom putovanju duž prelijepog otoka Krka.

Najprije su posjetili mjesto Punat, odakle su se brodicom prevezli do otočića Košljuna. Tamo su obišli franjevački samostan s etnografskim i sakralnim muzejom te bogatom knjižnicom s više od 30000 knjiga te uživali u ljepoti šumske vegetacije primorskog kraja.

Sljedeće odredište bio je Jurandvor i crkvica sv. Lucije gdje se nalazi replika čuvene Baščanske ploče, najstarijeg cjelovito sačuvanog pisanog spomenika hrvatskog jezika. U Jurandvoru su uz film o otkriću, značenju i povijesti Baščanske ploče utvrdili svoje znanje o povijesti hrvatskoga jezika. Krajnje i najiščekivanije odredište bila je Baška, biser hrvatskog turizma, poznata po prelijepim kilometarskim plažama. Iako je more bilo vrlo hladno, oni 'najhrabriji' uspjeli su se i okupati, dok su ostali uživali u šetnji kamenitim uličicama. Slobodno vrijeme učenici i učitelji iskoristili su za okrjepu uz pogled na more i odmor na plaži.

'Napunjenih baterija' vratili su se kućama spremni za uspješno rješavanje završnih školskih briga.