Otvorenje dvorane – dan za pamćenje

Autor: Ivica Rojc, 2. 9. 2009.

Petak, 21. kolovoza 2009. godine bio je poseban dan za sve učenike i djelatnike OŠ Ljubeščica – napokon je svečano otvorena nova školsko-sportska dvorana, čija se izgradnja nestrpljivo najavljivala i iščekivala već desetljećima!

Impresivna dvorana prostire se na 2400m2, od čega igralište (parket) zauzima 1200m2. Događanja u dvorani može s tribina pratiti 480 gledatelja, no planira se postaviti i dodatnih petstotinjak sjedećih mjesta. Dvorana je opremljena svim potrebnim sredstvima i pomagalima za optimalno održavanje nastave tjelesno-zdravstvene kulture, funkcionalnim svlačionicama s tuševima te prostorom za teretanu.

Male informatičare naše škole, kao i učitelja informatike, razveselila je i prostrana, potpuno opremljena informatička učionica s pripadajućim kabinetom, koja se također nalazi u sklopu kompleksa.
     Svečanosti otvorenja, uz ravnatelja Osnovne škole Ljubešćica Ivana Nogića te  načelnika Općine Ljubešćica Nenada Horvatića, prisustvovali su i predsjednik Općinskog vijeća Dragutin Gotić, župnik župe Ljubešćica Stjepan Makar te gosti: potpredsjednik vlade Ivan Jarnjak, državni tajnik Karlo Jurašić, pročelnik upravnog odjela za prosvjetu Miroslav Huđek, direktor „Zagorje-Tehnobetona“ Miroslav Bunić, direktorica „Kaminga“ Anka Suhanek, direktor „Varkoma“ Tomislav Kezelj, predstavnici javnih poduzeća, načelnici općina i drugi uzvanici.

Pred oko tisuću uzvanika i posjetitelja učenici OŠ Ljubeščica te članovi KUD-a „Ljuba voda“ Ljubeščica izveli su kulturno-umjetnički program zahvale, u kojem su nastupili: članovi dramske grupe nižih razreda, Ana Horvatić- članica dramske grupe viših razreda, zbor OŠ Ljubeščica, folklorna grupa OŠ Ljubeščica te zbor i folklor KUD-a „Ljuba voda“ Ljubeščica. Tijekom programa prisutnima su se, uz čestitke i zahvale na novoj dvorani, obratili: saborski zastupnik Ivan Jarnjak, državni tajnik Karlo Jurašić, ravnatelj škole Ivan Nogić, načelnik Općine Ljubešćica Nenad Horvatić, predsjednik Općinskog vijeća Dragutin Gotić, a dvoranu je blagoslovio vlč. Stjepan Makar, župnik župe Ljubeščica.

Uslijedio je prigodni domjenak za sve uzvanike i posjetitelje te sudionike kulturno-umjetničkog programa na kojem su se većinom razmjenjivali dojmovi s otvorenja. Oko jednog su se svi odmah složili – bit će to dan za pamćenje!

Fotografije s otvorenje dvorane možete pogledati u foto-galeriji.