Edukativno i humanitarna radionica

Autor: Ivica Rojc, 8. 12. 2009.

Edukativnu radionicu izrade božićnih ukrasa, poklona i čestitki, održanu 27. studenoga 2009. godine kao najavu predstojećih blagdana, uspješno je organiziralo Vijeće roditelja OŠ Ljubeščica u suradnji sa Školom te uz financijsku pomoć Općine Ljubeščica.

U radionici, koju je otvorio načelnik Općine Nenad Horvatić, svoju je kreativnost i spretnost u radu rukama iskazalo stotinjak zainteresiranih učenika, roditelja i učitelja Škole.

Uz slatka osvježenja te međusobno druženje izrađivale su se božićne čestitke, ukrasi za bor, adventski vjenčići, eko-buketi, mirisne vrećice te mnogi drugi božićni ukrasi i pokloni. Djeca su naučila kako se ekološki materijali i odbačene stvari mogu kreativno iskoristiti, a izrađeni unikati odlično su se prodavali za vrijeme priredbe organizirane u povodu blagdana Sv. Nikole, 4. prosinca 2009. godine.

Prodaja se nastavlja na Božićnom sajmu OŠ Ljubeščica koji će se, u sklopu božićne priredbe, održati 18. prosinca 2009. godine u prostoru Škole. Također, Ova kreativna i edukativna radionica ima i humanitarnu svrhu jer će se novac dobiven od prodaje iskoristiti za buduće radionice u organizaciji Škole i Vijeća roditelja, a dio će biti uplaćen za projekt „Škole za Afriku“.

Budući je radionica protekla u odličnom raspoloženju svih sudionika, za očekivati je da će se ovako dobra suradnja između Općine, učenika i djelatnika Škole te Vijeća roditelja nastaviti i u budućnosti.