Maškare zauzele školu!

Autor: Ivica Rojc, 18. 2. 2010.

Ni ove školske godine u našoj školi nije bilo ništa manje veselo i "ludo" u danima maskenbala. Već tradicionalne školske maškare zauzele su školu u ponedjeljak, 15. veljače 2010., točno u podne!

U maškarama je sudjelovalo stotinjak učenika svih razreda, a prosudbena komisija nije imala lak zadatak: trebala je izabrati najbolju pojedinačnu masku od prvog do osmog razreda, najbolju masku viših i nižih razreda te najbolju skupnu masku, najbolje plesače te najbolje pjevače pod maskama.

Program su vodile Andreja, Gabrijela i Andrijana koje su na početku predstavile sve sudionike maskenbala po razredima. Ubrzo je školsku dvoranu zauzelo veselo mnoštvo gusara, princeza, patuljaka, indijanaca, klauna, pankera… Nagradu za najbolju grupnu masku dobio je 1.a razred, sa svojom učiteljicom Valnetinom, jer su bili originalni gusari. Prisustvovali smo i pravoj svadbi koju su nam upriličili učenici četvrtog razreda pa su mladenci nagrađeni diplomom. Nagradu je osvojila i pankerica Kristina, djevojka Ivan(a), deda Božo, beba Sara, policajac Dejan, snjeguljica Martina, anđeo Martina, patuljčica Klara, patuljak Andrija te gusarica Tea. Pankerica Dora nagrađena je kao najbolja pjevačica pod maskom, dok je vampir David pobijedio u plesu.

Pjesma se orila dvoranom, svi su se zabavljali i plesali. Za kraj je i mladenka bacila svoj buket plesačima koji su u veselom ritmu počeli razmišljati o sljedećim školskim maškarama.