Maškare preuzele vlast u školi!

Autor: Ivica Rojc, 2. 3. 2015.

Fašnički utorak u našoj je školi, već prema tradiciji, razigran, ispunjen šarenim likovima i veselom pjesmom. Tako je bilo i ove godine kada se većina učenika i učitelja od 1. do 8. razreda maskirala pa su zadnja dva sata školu zauzele maškare.

Da bi u fašničkom ludilu bilo nekakvoga reda, pobrinule su se Jockerice – Klara i Paula koje su vješto vodile program, dok su ulogu DJ-a preuzeli osmaši Antonio i Krunoslav.

Svaki se razred predstavio svojim razrednim-skupnim maskama i dobro uvježbanim dramsko-plesnim točkama, u kojima nije manjkalo humora. Do izražaja je došla domišljatost i kreativnost naših učenika koji pod vodstvom svojih razrednika smišljaju originalne načine prezentiranja svojih razreda. Sve je to pratio žiri za najbolje maske u sastavu: Mario Merkaš, Vesna Bukal, Željka Vugrin, Dina Zebec i Ivana Nogić, koja je osmislila fašnički program. Zadatak žirija nije bio nimalo lak jer su iz mnoštva originalnih maski trebali izdvojiti najbolje pojedinačne maske svakog razreda te najbolje skupne maske nižih i viših razreda. Također, žiri je izdvojio i troje najboljih plesača pod maskama.

Nije izostao ni „Fašnički Talent show“, četvrti po redu, gdje su oni najhrabriji pokazali svoje talente. Predstavilo se četvero učenika:

-          učenice 2. razreda Lana, Magdalena i Sara pjevale su i plesale „Hoki poki“,

-          učenice 5. razreda Helena i Mateja pokazale svoje plesno umijeće,

-          učenica Viktorija Ratković pokazala svoj pjevački talent,

-          učenik 4.b razreda Ivan Toma zasvirao harmoniku.

Žiri je maksimalan broj bodova dodijelio majstoru na harmonici – Ivanu koji je odnio pobjedu i time dobio pravo nastupa na završnoj školskoj priredbi.

Najbolje maske osvojile su priznanja pa pogledajte što su za vas izdvojili članovi Novinarske grupe (više fotografija možete vidjeti u foto-galeriji).

Najbolja skupna maska nižih razreda - 4. a

Najbolja skupna maska viših razreda - 6.b

Najbolja pojedinačna maska nižih razreda

Najbolja pojedinačna maska viših razreda