Bogata priredba i sportski susreti obilježili Dan škole

Autor: Ivica Rojc, 1. 7. 2015.

Dan škole obilježen je i ove godine svečanom završnom priredbom 15. lipnja, dok je 16. lipnja, zadnji dan nastave, bio rezerviran za sportske susrete

Prije početka priredbe Novinarska grupa izložila je 22. broj školskog lista Ljupko koji je i službeno pušten u prodaju. Brojni kupci pohvalili su izgled i kvalitetu novog Ljupka, stoga se naši novinari i njihova voditeljica Ivana Nogić zahvaljuju svim suradnicima na iskazanoj pomoći i potpori.

Potporu našim izvođačima i njihovim učiteljima-voditeljima došli su pružiti brojni roditelji, učenici i gosti koji su toplim pljeskom pratili sve izvođače. Bogat i zanimljiv program spretno su vodile osmašice: Antonia Ivanušec, Elena Klarić, Ana Kramarić i Lora Zeljak koje su u uvodnom dijelu predstavile najnoviji uradak Medijske grupe naše škole – dokumentarni film „Čuvajmo okoliš!“, voditeljice Mateje Ratković. Na pozornici 'led su probili' najmlađi izvođači, naši prvašići koji su izveli igrokaz „Škola“, uz potporu svoje učiteljice Dijane Golubić. Potom su publiku rasplesale članice plesne skupine „PlayDance“ koju vodi naša suradnica Marta Žugec. Igrokaz „Čudna bolest“ izveli su članovi Recitatorske grupe nižih razreda, od kojih smo još čuli i recitacije „Domovina“ i „Lipanj“, a uvježbala ih je učiteljica Draženka Leljak. Odličan nastup imali su učenici 3. razreda koji su uz pomoć svoje učiteljice Mateje Ratković uvježbali igrokaz zanimljivog naslova – „Fiškal ili pak grobar“, a u kvalitetnim glazbenim minutama moglo se uživati uz „Koncert u h-molu“ koji su izvele učenice Maria Horvatić i Nikolina Dvekar. Publiku je svojim prekrasnim glasom očarala i učenica Viktorija Ratković, a svoj veliki glumački talent pokazala je učenica Ana Tomiek koja je izvela svoj monolog s ovogodišnjeg Županijskog LiDraNa „Dogodilo se nešto posebno“. Imali smo priliku vidjeti i članove Dramske grupe viših razreda koje je uvježbala učiteljica Sanja Horžić – petaši su publiku nasmijali scenskom igrom „Biti slavan“, dok su šestaši odglumili (ne)zgode „Na granici“. Nije izostao ni nastup naših folkoloraša koji su, uz podršku tamburaša KUD-a „Ljuba voda“, izveli plesove: „Rašpa“, „Klinček stoji pod oblokom“, „Igrajte nam mužikaši“ i „Podmostec“, kojima su još jednom podsjetili na ljepotu ljubeške nošnje i raskoš plesova našega kraja. Članovi zbora nižeg i višeg uzrasta predstavili su se programom koji su izveli na županijskoj Smotri pjesničkog stvaralaštva izvodeći skladbe: „Jimba, Jimba“, „Green Peace“ i „Dani“. Nastupe folkloraša i zboraša pripremila je učiteljica Željka Vugrin. Na priredbi je nastupio i naš ovogodišnji pobjednik Talent showa, učenik Ivan Toma, koji je za odlično sviranje harmonike nagrađen velikim pljeskom. Za svoj prvi nastup pljeskom su nagrađene i učenice 5. razreda, ljubiteljice njemačkog jezika i članice plesne grupe koje je uvježbala učiteljica Jasna Šprem Gušić.

Na kraju programa okupljenima se obratio i ravnatelj škole Ivan Nogić koji je zahvalio i zapljeskao svim izvođačima i njihovim voditeljima na prekrasnom programu. Ravnatelj je učenicima koji su bili sudionici županijskih natjecanja u pojedinačnoj kategoriji podijelio priznanja i nagrade, vrijedne knjige.

Ovogodišnja završna priredba, kao i božićna, imala je prekrasno uređenu scenu koju je osmislila i realizirala naša umjetnica i učiteljica Mateja Ratković, kojoj se ovim putem od srca zahvaljujemo.

Zadnji nastavni dan, 16. lipnja obilježili su sportska natjecanja učenika nižih i viših razreda u kojima nije nedostajalo sportskog duha i natjecateljskog žara. Uz glasno navijanje, pjesmu i veselje završena je još jedna nastavna godina. Nadamo se da će i nova školska godina započeti pjesmom i veseljem!