Blagoslov i nova pravila na početku školske godine

Autor: Ivica Rojc, 1. 7. 2015.

OŠ Ljubeščica ulazi u novu školsku godinu sa 169 učenika u 10 razrednih odjela. U prvi razred upisano je dvadeset učenika koji su prvog nastavnog dana, u pratnji svojih roditelja, nestrpljivo iščekivali susret sa svojom učiteljicom Božicom Šantek. Kako nije bilo suza, sve su se brzo dogovorili i s osmijehom krenuli u prve školske zadatke.

Učenici od 2. do 8. razreda te njihovi učitelji i ravnatelj škole nastavnu godinu započeli su svetom misom, uz zaziv Duha Svetoga, a slavlje je u župnoj crkvi  predvodio vlč. Stjepan Makar koji je svima zaželio uspješnu i blagoslovljenu školsku godinu.

Nakon svete mise učenici su se vratili u školu gdje su ih dočekali udžbenički kompleti i uvodne informacije. Najviše pozornosti posvetilo se novom Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera koji propisuje strože kažnjavanje prepisivanja, snimanja i poticanja nasilja, te predviđa posebno stroge kazne za objavljivanje uvredljivih sadržaja na internetu.

Vjerujemo kako novi Pravilnik neće stvoriti dodatne probleme, već naprotiv, da će sada svima biti jasnije što mogu očekivati za (ne)izvršavanje svojih obaveza i dužnosti