Naši učenici prate nove filmske hitove

Autor: Ivica Rojc, 10. 12. 2015.

Učenici naše škole i ovo su polugodište posjetili varaždinski CineStar kako bi se družili s najnovijim filmskim hitovima.

Tako su niži razredi 30. listopada uživali u pustolovinama animiranog filma „Ups! Noa je otišao…“, priči o Noinoj arci, tj. simpatičnim i neobičnim životinjama koje nisu dospjele na arku. Naši najmlađi učenici sa zanimanjem su pratili avanture Lole i Frica, životinjica koje su se nesretnim slučajem  našle izvan arke pa su upadale u razne nevolje i doživljavale  brojne pustolovine na putu da se spase. Uz kokice i sok te salve smijeha zabava je bila zagarantirana!

Viši razredi odlučili su se za filmsku adaptaciju jednog književnog klasika, tj. poželjeli su vidjeti kako izgleda prva animirana verzija klasika svjetske književnosti, odlične knjige Antoinea de-Saint Exuperija, „Mali princ“. Nakon gledanja filma bili su sasvim sigurni da je Mali princ s korica knjige uspješno prešao u animirani 3D film redatelja Marka Osbornea. Uz obilje zabave, film je našim učenicima ponudio i brojne životne pouke koje bi u ovom svijetu materijalizma i odrasli mogli upamtiti – da je djetinjstvo, uistinu, dragocjeno, a ono što je zaista bitno, vidi se samo srcem!