Vesela Božićna priredba

Autor: Ivica Rojc, 17. 12. 2015.

Poznati taktovi božićnih pjesama te prigodne recitacije i igrokazi ispunili su srca brojnih posjetitelja Božićne priredbe OŠ Ljubeščica. Školska sportska dvorana ponovno je poslužila kao pozornica našim zvijezdama i zvjezdicama koje su se 22. prosinca 2015. godine predstavile u najboljem svjetlu.

U ulogama uigranog voditeljskog dvojca našli su se učenici Ana Tomiek i Erik Trakoštanec koji su na pozornicu najprije pozvali naše folkloraše, koji su nastupili uz pratnju tamburaša KUD-a „Ljuba voda“. Nakon njihove koreografije tradicionalnih plesova uslijedilo je još malo tradicije koju su na pozornicu donijeli učenici 4. razreda izvodeći igrokaz „Sveti post“. Program je obogatila i učenica Maria Horvatić, inače polaznica Glazbene škole „Ivan Padovec“ Novi Marof, koja je pokazala svoje klavirsko umijeće izvodeći skladbu „Ruža“ Dore Pejačević. Kako to izgleda kad su „Godišnja doba na sudu“, prikazali su prigodnim igrokazom članovi Dramske grupe viših razreda. Nastupili su i članovi Recitatorske grupe nižih razreda izvodeći recitacije „Stara i Nova godina“, „Badnje veče“, „Božić u duši“ te „Božićna noć“, a božićno ozračje širile su i članice plesne grupe „PlayDance“ modernom plesnom koreografijom praćenom taktovima poznatih božićnih pjesama. Dvjema prigodnim pjesmama predstavio nam se i Zbor, najprije s „Novogodišnjom pjesmom“,  uz klavirsku pratnju Marije Horvatić, a potom i s pjesmom „Okitimo bor“. Božićnu priredbu  zaokružili su naši glazbeni talenti, Viktorija Ratković koja je otpjevala pjesmu Last Christmas“ te Ivan Toma koji je odsvirao na harmonici „U to vrijeme godišta“. Na samom kraju okupljenima se obratio i ravnatelj Nogić koji je pohvalio sve izvođače i njihove mentore: Sanju Sodar, Draženku Leljak, Mladena Fotaka i Mateju Ratković, koja je i ove godine zaslužna za lijepu i originalnu scenu. Ravnatelj se zahvalio i našim vanjskim suradnicima: Ratku Kadoviću i tamburašima KUD-a „Ljuba voda“ te Marti Žugec – voditeljici plesne grupe „PlayDance“.

Posjetitelji su prije i poslije samog programa mogli obaviti i svoju predblagdansku kupnju budući da su učenici sedmih razreda organizirali Božićni sajam na kojem su prodavali domaće kolače te božićne ukrase koje su marljivo izrađivali na radionicama tijekom mjeseca prosinca. Sredstva od prodaje našim će sedmašima dobro doći tijekom maturalnog putovanja koje nestrpljivo iščekuju.

Voditelji programa Ana i Erik uputili su zajedničku čestitku u ime svih učenika i djelatnika OŠ Ljubeščica:

„Draga naša publiko, od srca vam želimo blagoslovljen Božić te mnogo zdravlja, sreće, ljubavi i blagostanja  tijekom 2016. godine!“