Završna školska priredba

Autor: Ivica Rojc, 4. 7. 2010.

Završna školska priredba učenika i učitelja OŠ Ljubeščica održana je 17. lipnja 2010. godine pred prepunim tribinama školske sportske dvorane.

Okupljeni roditelji, učenici i gosti mogli su uživati u bogatom i raznovrsnom 90-minutnom programu u kojem su učenici pokazali kako osim što mogu dobro učiti, mogu i dobro pjevati, plesati, glumiti …

U programu je sudjelovalo stotinjak učenika naše škole koje su pripremili njihovi učitelji, a sigurni voditelji programa bili su učenici Dragana Sakač i Luka Zeljak.

Na početku su nastupili i posebni gosti – Anja Topolovec, učenica OŠ Novi Marof, trostruka prvakinja Hrvatske u standardnim i latinoameričkim plesovima i njezin partner Bruno Gale. Spretnim i gracioznim izvođenjem standardnih te latinoameričkih plesova oduševili su publiku i potvrdili svoj status prvaka Hrvatske.

Uslijedio je monolog Andreje Dvorski koja je s publikom podijelila svoje želje, nastup folklora viših razreda koji su otplesali Stari valcer i tradicionalni ples Staro sito, ukazali su nam se i Gruntovčani koje su utjelovili Ana Horvatić, Luka Ivanušec i Danica Štriga pa opet zaplesali i zapjevali folkloraši nižih razreda – Klinček stoji pod oblokom i Nesla dekla v melin.

Patrik Sakač i Lora Zeljak recitirali su stihove o mami i tati, a naši prvaši raznježili svoje roditelje i sve prisutne Pačjim plesom te razveselili prigodnim recitacijama i znanjem engleskog jezika koje su pokazali u pjesmi Autobus životinja.

Aktualnu temu računa prokomentirali su za naše gledatelje članovi dramske grupe viših razreda koji su izveli igrokaz Telefonski račun. Potom je nastupio zbor naše škole koji je izveo pjesme Volim Pipu, Beskrajna sreća i Dijelila se lađa, a učenici drugog razreda, Marin Španić, Paula Horvatić, Laura Štriga, Davor Španić i Klara Gotić recitirali su pjesme o suncu i domovini. Čuli smo i najuspješnije pjesnike naše škole – Sandru Žugec i Saru Horvatić, Danijelu Tuk, Martinu Mikulčić i Davida Zvonara, sudionike ovogodišnjeg LiDraNa koji su izveli svoje pjesme. Pjesmom nas je 'počastila' i Dorotea Sakač, buduća profesionalna pjevačica.

Sa svojim ljubavnim zavrzlamama zabavile Janja Žugec, Nikolina Sakač i Dorotea Štriga u scenskoj igri  Volim Leona. Pjesmom Šašava predstavila nam se i Glorija Ratković, čiji su nastup upotpunile i prateće plesačice – članice plesne škole, a program je završio najljepšom mogućom porukom – Vjeruj u ljubav – koju su nam pjesmom prenijeli članovi našeg pjevačkog zbora.

Okupljenima se obratio i ravnatelj škole gosp. Ivan Nogić koji je pozdravio sve prisutne, zahvalio svim izvođačima i njihovim voditeljima na prekrasnom programu, zahvalio roditeljima što su ih došli podržati u tako velikom broju te istaknuo najveće uspjehe koje su postigli učenici naše škole na ovogodišnjim natjecanjima. Potom je i podijelio nagrade -  vrijedne knjige -  učenicima koji su bili sudionici županijskih natjecanja, a njihovim mentorima prigodne poklone.