Novinarke nižu uspjehe

Autor: Ivana Nogić, 20. 2. 2017.

Učenici naše škole i ove godine nastavljaju lijepu tradiciju uspješnog predstavljanja na županijskim smotrama LiDraNo. Ove godine Županijska smotra održana je u Klenovniku, a naše predstavnice Karla Novosel i Dora Štriga, učenice 7. razreda, njihova mentorica Ivana Nogić te ravnatelj Ivica Rojc sudjelovali su u radu okruglog stola za novinarski izraz. Stručno povjerenstvo uvrstilo je kritiku Dore Štriga „Dobro je biti drugačiji“ među 5 najboljih novinarskih radova naše županije te je kao takvu predložilo za državnu smotru LiDraNo.

Okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održani su 14. veljače 2017. godine u OŠ grofa Janka Draškovića u Klenovniku. U kategoriji samostalnih novinarskih radova na Županijsku smotru pristigla su 24 rada. Prema mišljenju Stručnog povjerenstva, radovi su bili vrlo kvalitetni, zanimljivi i originalni, stoga im nije bilo nimalo lako odabrati 5 najboljih radova. Našu školu predstavljale su članice Novinarske grupe - Dora Štriga, koja je napisala kritiku „Dobro je biti drugačiji“ prema romanu Mire Gavrana „Zaboravljeni sin“, i Karla Novosel, koja je napisala intervju s našim stolnotenisačima Ivonom Štriga i Leonom Šantekom „Obitelj prvaka“. Novinarski rad Dore Štriga izabran je među 5 najboljih radova te je predložen za državnu smotru LiDraNo, dok je Karlin intervju s našim prvacima bio među 5 pohvaljenih radova.

Stručno povjerenstvo obrazložilo je svoj izbor pohvalivši sadržajnost i formu Dorinog novinarskog rada. Budući da je Dora napisala kritiku djela koje nije u obaveznoj lektiri, njezin rad, prema riječima Povjerenstva, ispunjava svoj glavni cilj – budi želju za čitanjem navedenog djela.

Pohvale Povjerenstva bit će, vjerujemo, dobar 'vjetar u leđa' našim novinarkama i njihovoj mentorici da i dalje nastave uživati u čarima novinarstva.