Sv. Patrik u školi

Autor: Ivana Nogić, 21. 3. 2017.

Uz zelenu odjeću i vesele irske plesove ove smo godine, po prvi put, obilježili 17. ožujka kao Dan sv. Patrika.

Sveti Patrik zaštitnik je Republike Irske, a simboliziraju ga, još od davnih vremena, list djeteline i zelena boja. U Irskoj se taj dan obilježava velikom proslavom pa smo i mi ove godine, na prijedlog učiteljice engleskog jezika Ive Kelemen Ivančić, odlučili obilježili Dan svetog Patrika.

Toga dana učenici i učitelji nosili su nešto zeleno ili su se ukrasili listom djeteline. Svi su se nakon jela okupili u sportskoj dvorani. U organizaciji učiteljica Andreje Vuk i Kristine Melnjak održane su kratke prezentacije iz kojih su učenici mogli saznati nešto novo o samoj Irskoj te o životu svetog Patrika. Nakon toga svi učenici i učitelji pokušali su zaplesati tradicionalni irski ples. Na kraju, uz puno smijeha i mnoge poteškoće u plesanju, učenici i učitelji željno iščekuju sljedeći Dan svetog Patrika kako bi ga, s još većim veseljem, obilježili nekim novim, spretnijim plesnim koracima.

Stella Gotić, 7. r.

Upisi u srednje škole

Školska godina 2016./17.

« Kolovoz 2017 »

Sigurniji internet

Sigurniji internet za djecu i mlade

PPT prezentacija "Sigurnost na internetu" o Cyberbullingu te ostalim oblicima internetskog nasilja, sadrži savjete kako stvoriti bolji internet za djecu.

Priloženi dokumenti:
Sigurnost na internetu.pptx