Odlazak u zasluženu mirovinu

Autor: Ivica Rojc, 9. 9. 2010.

Sjednica Učiteljskog vijeća održana 27. kolovoza 2010. godine bila je posebna, radna, ali i oproštajna jer smo Tomislava Petrovića, učitelja povijesti i geografije, nakon 38 godina uspješnog prosvjetnog rada u OŠ Ljubeščica ispratili u više nego zasluženu mirovinu.

Tijekom svih naših zajedničkih godina radio je kao učitelj povijesti i geografije, ali i kao ravnatelj škole te se posebno isticao u vođenju školske zadruge. Pčelarska sekcija, koja je pod njegovim vođenjem marljivo djelovala sve ove godine i proizvodila prirodni med, učinila je našu školu prepoznatljivom ne samo u Županiji, već i šire.

Demostracija rada u novom pčelarskom odijelu

Učitelj Petrović bio nam je ne samo kolega već i prijatelj, a prije svega čovjek koji nas je učio zajedništvu i suradnji jer je smatrao da uvijek, svi zajedno, trebamo raditi na stvaranju i očuvanju pozitivnog ozračja u kolektivu.

Na prigodnom druženju koje nam je nakon sjednice upriličio kolega Tomislav prisjetili smo se zajedničkih dana i uz smijeh prepričavali drage anegdote iz radne svakodnevnice. U njegovom dugogodišnjem radu dogodile su se brojne reforme i promjene, ali jedno je uvijek ostalo nepromijenjeno - nesebična ljubav prema djeci i učiteljskom pozivu koja je ostala zapisana u srcima mnogih generacija njegovih učenika.

Oproštaj uz poklon za umirovljenje

Detalj sa zajedničkog druženja

Od srca mu hvala na svemu, želimo mu dobro zdravlje i ostvarenje želja u zasluženoj mirovini!

Djelatnici OŠ Ljubeščica