Predškolci u školi

Autor: Ivica Rojc, 12. 4. 2017.

U utorak, 11. travnja 2017. godine, u posjet 1. razredu naše škole stigli su budući đaci prvaci – predškolci Dječjeg vrtića Zeko Ljubeščica, sa svojim tetama Renatom i Mirelom. Pomalo uplašeni hrabro su kročili u naš razred.

Mi đaci prvaci, kao pravi domaćini, dočekali smo ih s veseljem i osmjehom na licima. Upoznali smo ih sa svime što ih čeka ujesen: pokazali im i objasnili čemu služi torba, iz čega se uči, gdje se sjedi, piše, čita, čemu služi dvorana, kako se briše ploča i još mnogo, mnogo toga što jedan đak prvak mora u školi naučiti iznati! Nakon prvog školskog učenja, trebalo je, kako i valja u školi, nešto i ručicama raditi. Tako smo ukrašavali pisanice na jedan neobičan način – svime i svačime iz mamine i bakine kuhinje: grisom, palentom, kakaom, pahuljicama, rižom, čak i čokolinom, a kako je to ispalo možete vidjeti na slikama. Uz to smo još i obojali dvije velike pisanice na papiru koje su i predškolcima i nama ostale za uspomenu na današnji dan, a uz to i ukras za vrtić i školu.

Vrijeme nam je brzo prošlo i jako smo se lijepo zabavili. Mi đaci prvaci podsjetili smo se kako je bilo u vrtiću, a predškolci vrtićari su vidjeli što ih sve čeka u školi: osim učenja i puno puno veselja, igre i zabave. Sreća i zadovoljstvo na njihovim licima prilikom odlaska, nimalo straha u očima i pitanja kada će ponovno doći u školudobar su znak da će bez brige i suza ujesen sjesti u školske klupe i postati pravi pravcati đaci prvaci.

Tekst i fotografije: Valentina Grabar, učiteljica 1. razreda