Obilježen Olimpijski dan uz poruku – sport kao kultura življenja

Autor: Ivica Rojc, 13. 9. 2010.

Svi učenici i učitelji naše škole s veseljem su 10. rujna 2010. godine obukli bijele majice i uključili se u program Olimpijski dan.

Cilj programa je masovnije uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a naročito djece i mladih. Također, cilj je i promicanje zdravog načina života. Vođeni ovim ciljevima učenici i učitelji naše škole brojnim su sportskim aktivnostima obilježili dan, dok je nastava, za promjenu, bila u drugom planu.

U trosatnom sportskom programu održanom u školskoj sportskoj dvorani učiteljica Jasna Šprem, strastvena biciklistkinja, održala je predavanje o biciklizmu uz popratnu demonstraciju vještina na vlastitom biciklu.

Iz prve ruke o biciklizmu

Učiteljici se u predstavljanju ovog sporta pridružio i učenik osmog razreda Mario Tomiek, član biciklističkog kluba „Start“ iz Ljubeščice koji je predstavio Klub. Kao glavne aktivnosti naveo je: natjecateljsku i rekreacijsku vožnju bicikla; sudjelovanje na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima u biciklizmu i orijentacijskom biciklizmu, osiguravanje uvjeta za aktivno i rekreacijsko bavljenje biciklizmom. Naši biciklisti pozvali su sve učenike, ali i učitelje da se okušaju u ovom dinamičnom sportu koji će im, uz dobru formu, donijeti i puno užitaka.

City bike - Montain bike

Prezentaciju svojih vještina održali su i naši stolnotenisači: Karlo Štriga, Leona i Leon Šantek, Patricija Sakač, Sara i Adam Horvatić, članovi STK „Ljubeščica“, sa svojom trenericom Anitom Tomašić koja je istaknula važnost redovitog treniranja za postizanje dobrih rezultata. Također, pozvali su sve okupljene da im se pridruže na treninzima.

Karlo i trenerica

Leona i trenerica

Leo - namlađi reket

Nakon prezentacija novih sportova u našem mjestu učenici nižih razreda odmjerili su snage u igri koja im u dvorani najbolje ide – graničar. Najspretniji u izbjegavanju lopte bili su učenici četvrtog razreda, ali ni kod učenika ostalih razreda nije nedostajalo borbenosti.

Učenici viših razreda, točnije dečki, odigrali su jedan mini turnir u nogometu. U nogometu su, također, bili najbolji oni najstariji – učenici osmog razreda. Gromoglasno navijanje pratilo je nastupe svih sudionika Olimpijskog dana koji su na najbolji mogući način pokazali kako sport predstavlja kulturu življenja.