Prvašići na terenskoj nastavi

Autor: Ivana Nogić, 30. 6. 2017.

Dana 9. lipnja 2017. godine, u 8 sati đaci prvaci krenuli su u pratnji svoje učiteljice Valentine Grabar te učiteljice Sanje Horžić, konačno, na dugo očekivanu terensku nastavu. Nisu daleko putovali jer je njihovo odredište bio Novi Marof.

Najprije su krenuli do Policijske postaje Novi Marof gdje su vidjeli policijske motore, policijski kombi za prijevoz „zločestih ljudi“, zatvor (oni hrabriji čak su ušli unutra), naučili su što sve treba za izradu osobne iskaznice i čemu ona uopće služi.

Potom su posjetili Kulturni centar „Ivan Rabuzin“ gdje su malo čitali u knjižnici i igrali se, a zatim su u pratnji ravnateljice Centra obišli režiju, veliku dvoranu, na čijoj su pozornici i zapjevali, te malu dvoranu gdje su pogledali nekoliko crtića.

Osvježenje su tog vrućeg dana potražili na gradskoj tržnici gdje su pojeli najbolji sladoled do sada (bar što se izleta tiče).

Na povratku su svratili do izletišta Lužec gdje su ih već čekali učenici drugog razreda sa svojim učiteljicama. Odigrali su jedan dobar, prijateljski „graničar“ koji je završio kako i treba – neriješeno!

I što na kraju reći? Bilo im je lijepo, naučili su puno novoga i sigurno će im njihov prvi pravi školski izlet ostati zauvijek u sjećanju.

Učenici 1. razreda i učiteljica Valentina Grabar