Pekarska radionica - Ninini klipići u našoj školi

Autor: Ivana Nogić, 12. 10. 2017.

Najprije nam je pokazala koji su nam sve sastojci potrebni da bismo izradili fine Varaždinske klipiće: brašno, sol, šećer, ulje, mlijeko i kvasac. Potom je umijesila tijesto i razdijelila ga na manje dijelove. A dalje je bilo sve na nama! Trebalo je oblikovati klipiće. Naučili smo da oni trebaju imati četiri zamotaja i hrabro smo krenuli u izradu. Od malih hrpica tijesta marljivim je ručicama nastao prvo jedan klipić, pa drugi, pa treći… Neki su bili veći neki manji, svaki drugačiji. Vrlo brzo nestalo je tijesta, a svi limovi naše tete kuharice bili su puni. Najmanji od nas premazivali su ih jajetom i posipavali lanenim i sezamovim sjemenkama. Tek tada su klipići bili spremni za pečenje.

Nestrpljivo smo čekali da se svi ispeku, a miris svježeg peciva ispunjavao je školu. Napokon su bili gotovi, njami! Bili su prekrasni! Za prste polizati!

Tako smo jedan običan dan pretvorili u baš poseban! Nakon pravog radnog pekarskog jutra dobili smo najbolju moguću nagradu – naše klipiće! Nije uopće bilo važno što su različitih oblika i veličine, i što gotovo ni jedan nije izgledao kao Varaždinski klipić. Bilo je, i jest najvažnije da su ih izradile marljive ručice naših najmlađih đaka.

Uz veliku zahvalu gđi. Nini na pomoći pri ostvarivanju ove radionice, nadamo se i unaprijed veselimo nekim našim novim druženjima.

Školska godina 2017./18.

« Prosinac 2017 »

Stolni tenis

Slikovni rezultat za stolni tenis