Na Kajkavijadi po 18-ti put

Autor: Ivica Rojc, 16. 11. 2010.

Ovogodišnja Kajkavijada u organizaciji Društva naša djeca iz Varaždinskih Toplica doživjela je svoje 18-to, punoljetno izdanje.

Naša je škola, kao redoviti sudionik ove manifestacije od njezinih početaka, ostvarila svoj 18-ti nastup na pozornici Kongresne dvorane Hotela Minerva i oduševila brojnu publiku.

Dječja revijalna manifestacija s ciljem očuvanja kajkavskog govora i kajkavske kulturne baštine okupila je 13. i 14. studenoga 2010. godine 600-tinjak djece predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta. Naša škola nastupila je 14. studenoga kada je 20 osnovnih škola, ogranaka Društva Naša djeca te dječjih KUD-ova kroz pjesmu, ples i igru prikazalo bogatstvo samog dijalekta, ali i povijest dječjih igara i poznatih napjeva.

Učenici naše škole ostvarili su zapažen nastup izvodeći kajkavske stihove i folklorne plesove kajkavskog područja. Našu brojnu i vjernu publiku u dvorani oduševile su recitatorice: Sandra Žugec, Ana Sakač i Sara Horvatić, koje su izvodile vlastite kajkavske stihove, te folkloraši mlađeg i starijeg uzrasta koji su 'zaradili' buran pljesak izvodeći plesove kajkavskog područja: Stari valcer, Išla žena vu gosti, Staru zagorsku polku, Nasla dekla v melin i Klinček stoji pod oblokom. Folkloraše su u pjesmi i plesu odlično pratili tamburaši KUD-a Ljuba-voda.

Recitatorice, folkloraši i tamburaši te njihovi voditelji zahvaljuju svojoj vjernoj publici na podršci! Bez vas ne bismo bili ovako uspješni!