Predbožićne kreativne radionice u OŠ Ljubeščica

Autor: Ivica Rojc, 6. 12. 2010.

Vijeće roditelja OŠ Ljubeščica u suradnji sa Školom 03. prosinca 2010. godine uspješno je organiziralo predbožićne radionice izrade božićnih čestitaka, poklona te prigodnih ukrasa i suvenira.

U radionicama je svoju kreativnost i spretnost u radu iskazalo stotinjak zainteresiranih učenika, roditelja i učitelja Škole. Radionice su se odvijale pod budnim okom voditeljica iz umjetničke radionice „Andia“ koje su nam prezentirale kako biti kreativan uz pomoć prirodnih materijala i anti-stres mirisnih granula.

Ugodnoj i opuštajućoj atmosferi predstojećih blagdana svakako su doprinijele mirisne granule kojima su se, u nekoliko radionica, ukrašavale čestitke, izrađivale mirisne vrećice, adventski vjenčići te mnogi drugi božićni ukrasi i pokloni. U dvosatnom međusobnom druženju djeca, roditelji i učitelji naučili su kako se ekološki materijali mogu kreativno iskoristiti za uljepšavanje životnog ili radnog prostora. Izrađeni unikati prodavat će se za vrijeme priredbe organizirane u povodu blagdana Sv. Nikole, 6. prosinca 2010. godine. Prodaja će se nastaviti i na Božićnom sajmu OŠ Ljubeščica koji će se, u sklopu božićne priredbe, održati 21. prosinca 2010. godine u prostoru Škole.

Novac dobiven od prodaje iskoristit će se za buduće radionice u organizaciji Škole i Vijeća roditelja kako bi se njihova odlična suradnja nastavila i u budućnosti.