Program dobrodošlice za 19 prvašića

Autor: Ivana Nogić, 10. 9. 2019.

Početak nove školske godine u našoj je školi obilježen programom dobrodošlice za učenike 1. razreda i njihove roditelje kojemu je prethodila sveta misa u župnoj crkvi.

Prvi dan nastave u novoj školskoj godini započeo je, već tradicionalno, svetom misom i zazivom Duha Svetoga, a slavlje je u župnoj crkvi  predvodio vlč. Stjepan Makar koji je svima zaželio uspješnu i blagoslovljenu novu školsku godinu.

Nakon svete mise učenici, roditelji i učitelji vratili su se u školu gdje su u sportskoj dvorani prisustvovali programu dobrodošlice za učenike 1. razreda. Pripremili su ga i izveli prošlogodišnji učenici 4. razreda koji su, kako bi ohrabrili svoje male prijatelje, zapjevali „Kad si sretan“, „Kad se male ruke slože“, odglumili „Zaljubitis“, izveli prigodne recitacije, odsvirali nekoliko skladbi na klaviru i violini, a zajedno su i zaplesali.

Prvašićima i njihovim roditeljima obratio se i ravnatelj Ivica Rojc riječima: "Vjerujem kako ćete lako zapamtiti da ste 9. 9. 2019. krenuli u prvi razred !" Poželio im je puno znanja i veselja u novoj školskoj godini, da budu dobri učenici. Isto je poželio i svim ostalim učenicima i učiteljima, uz napomenu da svi paze na naše najmlađe đake.

Nakon programa u dvorani učenici su se u pratnji svojih učitelja i razrednika uputili u svoje razredne učionice. Učiteljica Božica Šantek povela je svojih devetnaestero đaka i njihove roditelje u učionicu prvog razreda. Budući da je u klupama vladalo veliko uzbuđenje, nije im smetalo što ih nisu dočekale knjige, tako da će prave školske brige, ipak, još malo pričekati.