„Mlađi za starije“

Autor: Ivana Nogić, 3. 10. 2019.

Priredbom „Mlađi za starije“, već drugu godinu zaredom, obilježen je u našoj školi Međunarodni dan starijih osoba. Prigodan program održan je 29. rujna 2019. godine u sportskoj dvorani, a organizirali su ga, zajedničkim snagama, Općina Ljubešćica, Udruga umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica, Dječji vrtić „Leptirić“ Ljubešćica, KUD „Ljuba voda“ Ljubešćica te, naravno, naša škola. Po prvi put, nastupili su i gosti, članovi Dramske družine „Ozana“ iz KUD-a "Braće Radić" iz Visokog, pod vodstvom Tibora Martana.

Program su otvorile voditeljice, učenice 7. razreda: Iva Tomiek, Laura Sakač, Sara Horvatić i Emilija Knapić, koje su svim starijim osobama čestitale njihov dan te pozvale na pozornicu najmlađe čestitare, članove Dječjeg vrtića „Leptirić“, koji su svojim bakama i djedovima otpjevali i otplesali nekoliko prigodnih pjesama. Na njih su se nadovezali učenici naše škole: Magdalena Horg, koja je izvela svoju pjesmu „Kak je liepi of svijet“, te polaznice glazbene škole Lucija Legin i Tara Čolja, koje su izvele skladbe na klaviru. Pjevalo se i na njemačkom jeziku, a za to se pobrinula učenica Nikolina Sakač uz plesnu pratnju učenice Mirjane Golub. Nastupili su i članovi Dramske družine, učenici 5. razreda koji su izveli igrokaz „Kokoš kod frizera“, dramsko-scensku igru „Moja obitelj“ i recitacije „Moj tata“ i „Ova je pjesma“, dok je učenik Dorijan Davidović nasmijao publiku izvodeći monolog „Prva ljubav“. Tamburaši KUD-a „Ljuba voda“ iz Ljubešćice bili su glazbena pratnja našim učenicima, članovima folklora, koji su izveli koreografiju „Puckaš“, a bilo je i modernih plesnih koraka kojima je publiku počastila učenica 5. razreda Gabrijela Ratković. Gošće iz OŠ Visoko Helena Baneković, Ela Baneković i Aurora Lipić ispričale su legende o svecima koje su njima pričale njihove bake, a program su pjesmom završili članovi Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica koji su izveli skladbe „Lepi moj vrtić ograjen“, „Sinoć kad je pao mrak“ i „Po našem lepom Zagorju“.

Svim umirovljenicima i starijim osobama njihov dan čestitali su načelnik Općine Ljubešćica Nenad Horvatić i ravnatelj OŠ Ljubešćica Ivica Rojc, a na samom kraju svim nazočnima obratila se gospođa Štefa Horvatić, predsjednica Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica koja je zahvalila svim sudionicima priredbe na lijepom programu, a posebne zahvale uputila je: učiteljici Sanji Horžić – koordinatorici programa i voditeljici Dramske družine OŠ Ljubešćica, učiteljici jasni Šprem Gušić, ravnateljici dječjeg vrtića „Leptirić“ Draženki Pisačić, predsjednici KUD-a Ljuba voda Valentini Jenkač i ravnatelju OŠ Ljubešćica Ivici Rojcu.

Nakon priredbe svi sudionici i njihovi gosti okupili su se na prigodnom domjenku u blagovaonici škole gdje se, nakon razmjene dojmova, nametnuo zaključak kako je program „Mlađi za starije“ i ove godine uspješno povezao sve generacije naših sumještana, čime je glavni cilj, u potpunosti, ispunjen.