Na Županijskoj smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“

Autor: Ivana Nogić, 17. 10. 2019.

Naša je škola i ove godine sudjelovala na Županijskoj smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“, održanoj 12. listopada 2019. godine na Franjevačkom trgu u Varaždinu. Svoje proizvode predstavila je 21 osnovna i srednja škola, a naše proizvode – voće i povrće, ajvar i prirodni med, domaći kruh, medenjake i salenjake pohvalila je čak i ministrica Blaženka Divjak koja je posjetila naš štand.

Smotra je počela povorkom sudionika od Franjevačkog trga do Varaždinske katedrale gdje je u 9 sati bila služena sveta misa zahvalnica. Naši su predstavnici na blagoslov ponijeli kruh koji je ispekla mama Tomiek. Nakon mise povorka se uputila na Franjevački trg gdje su sve škole uredile svoje štandove.

Predstavnici naše škole bile su učenice 7. razreda: Iva Tomiek, Laura Sakač i Emilija Knapić te učitelji: Mario Merkaš, Josip Toma, Valentina Grabar i ravnatelj Ivica Rojc koji su, unatoč svim neplaniranim okolnostima, uredili vrlo zapažen štand. Ove godine tema vodilja bili su „proizvodi našega vrta“. Tako su na našem štandu predstavili plodove našega vrta: od povrća (mrkva, luk, peršin, zelje), voća (jabuke, dunje) do domaćeg ajvara, djela ruku naše tete kuharice. Neizostavni dio naše „ponude“ bio je i domaći med – proizvod marljivih školskih pčela. Svi posjetitelji mogli su kušati ajvar i med uz kockicu domaćeg kukurznog kruha. Naravno, bilo je tu i medenjaka, salenjaka, domaćeg bijelog kruha…

Ponosni smo što je ocjena posjetitelja za med i ajvar, ali i ostale „delicije“ bila – „za prste polizati“.

Svečanosti "Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje", koju organizira Varaždinska županija u suradnji s Varaždinskom biskupijom, prisustvovala je i ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak koja je razgovarala s našim učenicama te razgledala naš štand.

Sudjelovanje na Smotri zahtijeva dobru organizaciju, ali i suradnju s roditeljima, stoga ovim putem upućujemo zahvalu svima koji su na bilo koji način doprinijeli uspješnom predstavljanju naše škole. Posebnu zahvalu upućujemo:

- tehničkom osoblju koje je pripremilo plodove vrta, kruh i kolače

- gospodinu Draženku Sakaču na prijevozu

- gospođi Martini Tomiek na lijepom kruhu i prijevozu učenica

- KUD-u "Ljuba-voda" Ljubeščica na posudbi narodne nošnje

- kolegicama Kristini i Jasni koje su dio vremena provele s našim predstavnicima.

Povjerenstvo je odlučilo da je pobjednik ovogodišnje Smotre Osnovna škola Trnovec koja će sljedeće godine biti domaćin Županijske smotre „Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje“.