2. planinarski pohod planinarske grupe OŠ Ljubešćica na Ham-Pokojec

Autor: Ivica Rojc, 29. 10. 2019.

U nedjelju, 27.10.2019. po krasnom sunčanom vremenu, članovi naše Planinarske grupe krenuli su na svoj drugi pohod i to na nedaleki Ham-Pokojec, točnije do doma Lujčekova hiža koji se nalazi na visini od 434 mnv.

Na pohodu je opet sudjelovao velik broj članova grupe, njih 40, a ovaj puta naša planinarska vodička iz HPD MIV bila je Lidija Detić. Vodička Lidija u suradnji s našom učiteljicom Vuk, pripremila nam je vrlo poučnu terensku radionicu orijentacije! Tako su se učenici u šumi naučili koristiti kompasom i čak izmjeriti azimut za koji sada doslovce „iz prve ruke“ znaju što je te kako ga izmjeriti na terenu. Nakon 2 sata laganog hoda prekrasnim kanjonom iz sela Seljanec do Lujčekove hiže, smjestili smo se na veliku terasu lijepog doma, a zatim smo dio poslijepodneva proveli u zabavnom i aktivnom druženju te sportskim igrama na velikom travnatom igralištu uz dom. Prije polaska učenicima je svečano uručena članska iskaznica Hrvatskog planinarskog društva MIV nakon čega smo se spustili na drugu stranu, kraćim putem do Bele gdje nas je čekao bus.

Planinarska grupa se puna pozitivnih dojmova vratila u Ljubešćicu oko 15.30 sati. Osim što su stekli nova geografsko-orijentacijska znanja i vještine, učenici su radeći u mješovitim grupama 5-8.razreda zasigurno poboljšali i svoje socijalne vještine. Pratite nas i dalje na našem sljedećem pohodu na Grebengrad, 16.11.2019.!

Vaše voditeljice Jasna Šprem Gušić, učiteljica njemačkog jezika &

Andreja Vuk, učiteljica geografije i povijesti