Predstava „Zamisli“ o važnosti mašte

Autor: Ivana Nogić, 19. 11. 2019.

U današnje vrijeme vladavine tehnologije, mobitela i raznih video igara djeca sve manje čitaju, sve manje maštaju, sve manje borave vani, u prirodi i često ne znaju kako bi ispunila svoje vrijeme ako im se sve to oduzme. Neke dobre prijedloge dala je predstava „Zamisli“ koju su učenici nižih razreda naše škole pogledali 11. studenoga 2019. godine u KC „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu.

Predstava Teatra Tirena „Zamisli  bavi se maštom i kreativnošću, istražuje mehanizme maštanja, pokazuje djeci na koje sve načine mogu maštati i ohrabruje ih da misle svojom glavom, da se usude biti drugačiji. Za maštanje nam nije potrebno baš ništa, samo malo vremena. Ponekad je dovoljno samo par minuta da se svijet okrene naglavačke! Što više maštaš, to ti bolje ide. Ili kao što ekipa predstave poručuje – Mašta je jedina supermoć dostupna svima!

Predstava „Zamisli“ nastala je kroz improvizacije s glumcima. Redateljica je Nora Krstulović, dramaturginja Nina Horvat, a u predstavi igraju Davor Kovač i Veronika Mach. Ostatak autorskog tima čine skladatelj Darko Horvat, kostimografkinja Lucija Prstec Smolčec, scenografkinja Iva Milley te dizajnerica Ana Goja.

Naši učenici i učitelji s posebnom su pažnjom pogledali predstavu. Učenici su shvatili da je mašta vrlo važna jer zahvaljujući njoj rješavamo probleme, izumljujemo izume,  stvaramo umjetnička djela i, što je vrlo važno, igramo se.