Iva oduševila članove Državnog povjerenstva na državnoj smotri LiDraNo 2021.

Autor: Ivica Rojc, 22. 4. 2021.

Unatoč lošoj epidemiološkoj situaciji izazvanoj korona virusom,  67 učenika i učenica osnovnih škola iz cijele Hrvatske te isto toliko mentorica i mentora, sudjelovalo je u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa na državnoj smotri LiDraNo 2021.

Smotra je održana online u srijedu 21. travnja 2021. godine, a nastupe malih talentiranih glumaca pratili su članovi Državnog povjerenstva za dramski izraz u sastavu:

Mirela Barbaroša-Šikić -  prof., Agencija za odgoj i obrazovanje

Jakov Bilić - glumac, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku

Dragan Despot - nacionalni prvak, Hrvatsko narodno kazalište

Ivan Đuričić - glumac, samostalni umjetnik

Franka Klarić - glumica, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku

dr. sc. Mario Kovač - redatelj, samostalni umjetnik

Ivica Pucar - akademski glumac, Dramsko kazalište Gavella

Barbara Rocco - glumica, Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu

Sara Stanić - kazališna redateljica i glumica, samostalna umjetnica

red. prof. art. Joško Ševo - akademski glumac, Akademija dramskih umjetnosti,

Paolo Tišljarić - redatelj, Kazalište Marina Držića, Dubrovnik

Smotra je održana u četiri bloka, a u prvom bloku veoma uspješan nastup imala je Iva Tomiek, učenica osmog razreda OŠ Ljubešćica koja je kazivala pjesmu u prozi „Djeca nasmijana“ autorice Side Košutić. Članovi Državnog povjerenstva pohvalili su Ivin nastup riječima: „Možeš biti ponosna svojom izvedbom i žao nam je što te nismo mogli vidjeti uživo.“ Iva i mentorica Sanja Horžić pohvaljene su i za odličan odabir teksta koji je Iva izvela prirodno i opušteno te se potpuno uživjela u stihove koje je kazivala. Poseban doprinos Ivinom nastupu dao je i ravnatelj Ivica Rojc koji je bio informatičko – tehnička, ali i moralna podrška te učiteljica Valentina Mikulčić koja je kao scenski dodatak izradila plakat „Pozdrav iz Ljubešćice!“ putem kojeg su preneseni topli ljubeški pozdravi članovima Državnog povjerenstva te svim sudionicima smotre diljem cijele Republike Hrvatske.

Čestitamo Ivi i mentorici na odličnom predstavljanju na najvišoj razini Smotre dramskog, literarnog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNu 2021!

« Svibanj 2024 »