„Ljubešćici s ljubavlju!“

Autor: Ivica Rojc, 23. 8. 2021.

U petak 6. kolovoza 2021. u 19.00 sati u školskoj sportskoj dvorani OŠ Ljubešćica održan je prigodni kulturnoumjetnički program „Ljubešćici s ljubavlju!“  povodom proslave Dana Općine Ljubešćica koji su udruženim snagama pripremili: OŠ Ljubešćica, Dječji vrtić „Leptirić“, KUD „Ljuba voda“ iz Ljubešćice te Udruga umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica.

Na samom početku gledatelji su mogli vidjeti igrokaz „Prva ljubav“ u izvedbi Davida Dvorskog, Leona Štrige i Veronike Sakač. Djeca iz dječjeg vrtića „Leptirić“ otpjevala su himnu vrtića i pjesmu „Prijateljstvo“ te su kazivali stihove pjesme „Vrtiću“. Recitaciju „Gdje ćemo smijeh sijati“ s gledateljima je podijelila Ema Dvorski dok je Hana Dvorski otpjevala pjesmu „Mirko Svemirko“ koju je izvela na Festivalu „Djeca pjevaju“ u Varaždinu. Iva Tomiek kazivala je stihove Side Košutić „Djeca nasmijana“ koje je izvodila na ovogodišnjoj Državnoj smotri LiDraNo. Mlađa skupina KUD – a „Ljuba voda“ izvela je splet zagorskih plesova „Puckaš“ dok se starija skupina predstavila spletom međimurskih plesova „Zginula je Pikuša“. Tara Čolja i Dejana Mikulčić pokazale su svoje umijeće sviranja klavira dok je Marija Kranjec oduševila publiku sviranjem harmonike te izvedbom monologa „Ona dedekova“ s kojim je bila na prošlogodišnjem Županijskom LiDraNu. Sara Horvatić izvela je pobjedničku pjesmu jubilarnog 40. recitala Dragutin Domjanić u Zelini „Prejdi breg  i dalje bu ravnica“ po kojoj je nazvan cijeli recital te zbirka recitala. Mihael Barjaktarević podijelio je s publikom svoju pjesmu „Dotepenka“ objavljenu u zborniku 55. Tjedna kajkavske kulture u Krapini dok su Nika Balažinec, Veronika Sakač i Emilija Horžić recitirale svoje stihove objavljene u zborniku recitala „Poj riči materinske“ u Primoštenu. Mirna Horvatić predstavila se pjesmom „Kaj me veseli?“ s kojom je sudjelovala na „Zboru malih pjesnika“ u Zlataru, a Marija Trakoštanec pjesmu „Vrnete se stari cajti“ s ovogodišnje međuopćinske smotre LiDraNo. Program su vodile Magdalena Horg i Dora Ivanek, a u pripremi programa pomagale su učiteljice Valentina Mikulčić i Sanja Horžić te gospođa Danijela Barjaktarević. Nakon kulturnoumjetničkog programa uslijedilo je otvorenje izložbe fotografija Sare Horvatić, a posjetitelji su također mogli razgledati izložbu fotografija povodom 160 godina školstva u Ljubešćici te izložbu ručnih radova članova Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica. Ravnatelj OŠ Ljubešćica Ivica Rojc s ponosom je dijelio razglednicu koju je tiskala OŠ Ljubešćica povodom obilježavanja 160 godina školstva u Ljubešćici.

Kulturnoumjetnički program bio je predivan poklon različitih generacija rodnom mjestu za njegov dan te je, doista, odrađen „Ljubešćici s ljubavlju“.

Tekst: Sanja Horžić., učiteljica hrvatskog jezika

« Svibanj 2024 »