Obavijest roditeljima o projektu financiranja školske kuhinje za djecu u riziku od siromaštva u školskoj godini 2022./2023.

Autor: Ivica Rojc, 9. 5. 2022.

Svi roditelji/staratelji učenika Osnovne škole Ljubešćica koji primaju dječji doplatak mogu se uključiti u projekt financiranja školske prehrane u školskoj godini 2022./2023.

Molimo roditelje/staratelje koji se žele uključiti u projekt da u što kraćem roku, a najkasnije do petka 10. lipnja 2022. do 12.00 sati dostave u Školu popunjeni zahtjev za financiranje školske prehrane koji mora biti ispunjen kemijskom olovkom i obavezno sadržavati sve tražene podatke te biti vlastoručno potpisan. Nepotpuni i nepravovremeni zahtjevi neće se razmatrati.

Obrazac zahtjeva nalazi se OVDJE, a možete ga i preuzeti kod razrednika ili u tajništvu Škole (putem djeteta).

Škola će podatke koje ste naveli u zahtjevu provjeriti kod Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, koji će Školi izdati odgovarajuću potvrdu. Roditelji koji još uvijek čekaju rješavanje svog predmeta molimo da pokušaju sa HZMO-om dogovoriti rješavanje svog statusa što je prije moguće.

Ukoliko više djece iz iste obitelji pohađa Školu, za svako dijete potrebno je popuniti zaseban zahtjev. Važno je da u rubrici „Mjesečni iznos dječjeg doplatka“ upišete točan iznos koji primate za prijavljeno dijete (dakle ne ukupni iznos za svu djecu iz obitelji već samo iznos za točno određeno dijete za koje podnosite zahtjev).

Ostvarivanje prava na besplatnu prehranu odnosi se samo na učenike čiji roditelji/staratelji ostvaruju pravo na dječji doplatak u Republici Hrvatskoj, stoga se zahtjevi onih koji primaju inozemni dječji doplatak neće razmatrati.

Popunjeni zahtjev dostavite osobno ili putem djeteta koje će ga predati razredniku.

U privitku se nalazi obavijest Varaždinske županije vezana uz predmetni projekt.

Priloženi dokumenti:
5_Dopis_skolama_o_prikupljanju_zahtjeva_(1).pdf (69.76 KB)