Jana Horvatić oduševila na festivalu „Mali kaj“ u Krapini

Autor: Ivana Nogić, 13. 9. 2022.

U sklopu ovogodišnjeg 57. Tjedna kajkavske kulture u Krapini, održan je 8. rujna 37. dječji festival „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“, poznatiji kao „Mali kaj“. U prepunoj Festivalskoj dvorani predstavili su se izvođači iz 27 škola iz nekoliko županija, a mlade pjevačice i pjevače pratio je Festivalski bend kojim je ravnao Karlo Kukovačec. Na popisu sudionika, po prvi put, našla se i naša škola koju je predstavljala učenica 5. razreda Jana Horvatić. Sjajnom izvedbom pjesme „Stiha, stiha“ Jana je oduševila krapinsku publiku. Za nastup ju je pripremila učiteljica glazbene kulture Bernardica Bačan.

Na festivalu „Mali kaj“ u Krapini nastupila su djeca s područja Krapinsko-zagorske, Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke, Zagrebačke, Sisačko-moslavačke i Primorsko-goranske županije koja su zajedno sa svojim mentorima uvježbala popevke izvedene na dosadašnjim festivalima. U dogovoru s učiteljicom Brenardicom, Jana je izvela skladbu „Stiha, stiha“. Pripreme za nastup bile su vrlo zahtjevne, a gromoglasan pljesak koji je uslijedio nakon Janinog nastupa dokaz je uspješnog rada. Svoj prvi festivalski nastup Jana je odradila vrlo profesionalno, a njezina izvedba bila je posebno emotivna za njezinu obitelj i ravnatelja Škole Ivicu Rojca koji su joj bili podrška u Krapini.

Pokrovitelj ove kultne manifestacije je Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, organizator Društvo za kajkavsko kulturno stvaralaštvo, a suorganizatori Krapinsko-zagorska županija i Grad Krapina.

Čestitamo našoj Jani i njezinoj mentorici! Neka ovo bude prvi u nizu uspješnih festivalskih nastupa!

« Svibanj 2024 »