Mlađi za starije 2022.

Autor: Ivana Nogić, 13. 10. 2022.

Međunarodni dan starijih osoba obilježen je u našoj školi već petu godinu zaredom prigodnim programom pod nazivom „Mlađi za starije“. Program su i ove godine zajedničkim snagama organizirali Udruga umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica, Općina Ljubešćica, Dječji vrtić „Leptirić“ Ljubešćica, KUD „Ljuba voda“ Ljubešćica te, naravno, naša škola, a nastupili su i gosti  - Udruga umirovljenika i građana „Prigorčica“ iz Bisaga. U raznolikom programu predstavile su se sve dobne skupine, od najmlađih do najstarijih, a glavna koordinatorica bila je učiteljica Sanja Horžić.

Vrlo sadržajnu priredbu pratila je brojna publika u sportskoj dvorani. U voditeljskom dijelu istaknuli su se učenici 8. razreda: Emanuel Horžić, Marija Trakoštanec, Ema Barila, Tara Čolja, Marija Kranjec i Dorian Sakač.

Na samom početku sve nazočne pozdravio je općinski načelnik Nenad Horvatić koje je izrazio zadovoljstvo zbog sinergije svih generacija koju stvara program „Mlađi za starije“.

Program su otvorili učenici 5. r., članovi Dramske družine, koji su izveli stihove posvećene bakama i djedovima.

Potom su zapjevali i zasvirali članovi Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica.

Da vole djeda i baku, najglasniji su bili najmlađi sudionici, djeca iz DV „Leptirić“ Ljubešćica, koji su recitacijama, pjesmama i plesom razgalili publiku.

KUD „Ljuba voda“ Ljubešćica nastupio je u punom sastavu – predstavile su se sve plesne skupine, uz glazbenu pratnju tamburaša KUD-a „Ljuba voda“.

Skupina A izvela je splet zagorskih plesova Pod mostec.

Skupina B izvela je splet zagorskih pjesama i plesova Repa.

Skupina C predstavila se spletom međimurskih pjesama i plesova Mamice su štrukle pekli.

Najmlađa skupina D izvela je koreografiju Jankec je dohajal.

U punom sastavu predstavili su se i učenici 4. razreda koji su i glumili i recitirali i pjevali i plesali.

Dramsko-scenskom igrom U razredu predstavila se Dramska družina 6. razreda.

Polaznici produženog boravka 4. razreda izveli su prigodne recitacije u čast bakama.

Polaznici produženog boravka 1. i 3. razreda zapjevali su Budi sretan svaki dan!

Pjesmom su se predstavili i gosti – Udruga umirovljenika i građana "Prigorčica" iz Bisaga.

Predsjednica Udruge umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica Božica Mikulčić zahvalila se na kraju programa svim izvođačima, publici i svima koji na bilo koji način podržavaju rad Udruge.

Okupljenima se obratila i gošća Jadranka Bahlen, predsjednica Saveza udruga umirovljenika i starijih osoba Varaždinske županije koja je čestitala svim izvođačima programa "Mlađi za starije", kao i Udruzi umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica na uspješnom radu i inicijativi međugeneracijskog okupljanja i zajedničkog djelovanja.

Program je završio pozdravnim govorom ravnatelja Škole Ivice Rojca koji je zahvalio svima koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj priredbi te ih pozvao na druženje uz domjenak, gdje se, također, zasviralo i zapjevalo.

« Svibanj 2024 »