Rekordan broj sudionika 19. Kajkavijade

Autor: Ivica Rojc, 16. 11. 2011.

Dječja revijalna manifestacija Kajkavijada, koja se 12. i 13. studenoga po devetnaesti put održala u Varaždinskim Toplicama, ove je godine okupila rekordan broj sudionika – nastupilo više od 700 djece iz sedam hrvatskih županija!

Naša se škola, već tradicionalno, našla na popisu sudionika – 49 učenika škole, pojačani tamburašima KUD-a „Ljuba voda“ iz Ljubeščice, izvelo je u Kongresnoj dvorani hotela Minerva bogat i raznovrstan program.

Najprije je nastupila Ana Sakač, koja je publici podarila stihove svoje pjesme „Moja cesta“, te Ivana Sakač koja je izvela svoju pjesmu „Moj det“. Po prvi puta nastupili su učenici 6. razreda, članovi Dramske grupe, koji su oduševili i nasmijali publiku scenskom igrom „Pri doktorice“. Pri doktorice su u nedjelju bili: Glorija Ratković, Katarina Horvatić, Doroteja Ratković, Ana Sakač, Tomislav Ivanušec, Doroteja Novosel, Zrinka Bađun, Martina Tubanović i Davor Kušić.

Folkloraši su nastupili u 'jakom' sastavu: mlađa skupina izvela je plesove Rašpa i Pod mostec, dok je starija skupina otpjevala i otplesala Igrajte nam mužikaši, Dorica pase pikaste prase, uz solisticu Doroteju Repnjak, i Zagorsku polku. Glazbena pratnja bili su im tamburaši KUD-a „Ljuba voda“, a velika podrška brojna publika u dvorani. Učenike su pratile i njihove voditeljice: Božica Nogić, Sanja Horžić i Ivana Nogić.