Nagrada za najbolje čitače

Autor: Ivana Nogić, 16. 11. 2022.

Veronika Bešenić i Lana Dvorski, najbolje čitačice naše škole za prošlu školsku godinu, nagrađene su 11. studenoga 2022. godine na prigodnoj svečanosti koju je organizirala Varaždinska županija u povodu Dana hrvatskih knjižnica.

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica dodijeljene su prigodne nagrade najboljim čitačima školskih knjižnica u osnovnim i srednjim školama te gradskim knjižnicama na području Varaždinske županije. Za najbolje čitače naše škole knjižničarka Ivana Nogić predložila je Veroniku Bešenić, u kategoriji nižih razreda, te Lanu Dvorski, u kategoriji viših razreda. Veronika je učenica 2. razreda, a tijekom prošle školske godine pročitala je čak 33 knjige, a Lana, učenica 7. razreda, posebno se istaknula na natjecanju „Čitanjem do zvijezda“, stoga su naše najčitačice sasvim zasluženo primile svoje nagrade.

Najboljim čitačima nagrade je uručio župan Varaždinske županije Anđelko Stričak. Prigodan program pripremili su polaznici Centra izvrsnosti za hrvatski jezik, a druženje najčitača, njihovih knjižničara, učitelja i roditelja u pratnji nastavilo se i na domjenku koji je upriličen nakon programa.

Naravno, ljubav prema čitanju i knjigama dovela je naše najčitačice i do odličnih ocjena, stoga im čestitamo na dosadašnjem uspjehu te im želimo da pročitaju još puno puno dobrih knjiga.

« Svibanj 2024 »