Paljenje prve adventske svijeće

Autor: Ivana Nogić, 29. 11. 2022.

Večer uoči prve adventske nedjelje, u subotu 26. studenoga 2022. godine naša je škola bila domaćin programa paljenja prve adventske svijeće na Ljubeškom trgu. Osim naših učenika i djelatnika, u programu su sudjelovala djeca i tete iz DV „Leptirić“ iz Ljubešćice, članovi KUD-a „Ljuba voda“ Ljubešćica, Crkveni zbor Župe Ljubešćica i vlč. Stjepan Makar.

Paljenje prve adventske svijeće ispunilo je Ljubeški trg mnoštvom posjetitelja koji su uživali u raznolikom predblagdanskom programu, kićenju jelki i zajedničkom druženju. Priredba je započela u 16 sati nastupom učenica 5. razreda Tare Petriček i Karle Štriga koje su recitirale stihove pjesme „U tišini doma“, a najavile su ih voditeljice programa Jana Horvatić i Doria Horvatić.

Potom su se na pozornicu popela djeca iz DV „Leptirić“ kako bi uz pomoć svojih teta i majki izvela recitaciju „Jedan djeda ima moć“ i pjesmu „Go, zima, go“.

Okupljeni su zaplesali uz učenice 4. razreda i poznate božićne pjesme „Jingle bells“ i „Last Christmas“ (uvježbala učiteljica Božica Šantek).

Učenike 5. razreda uvježbala je učiteljica Sanja Horžić, a izveli su brojne recitacije: Iva Španić i Paula Kropek: „Uzmi!

Korina Jagonić: „Rođenom“, Dorja Kelemenić: „Malom Isusu“

Marko Hosni: „Budimo radosni!“, Kristina Đurđević: „Bliži se Božić“.

Zapjevali su i članovi školske Pjevačke skupine. Izveli su pjesme: „Maranatha“ i „Kumbaya“ (uvježbala i pratila Bernardica Bačan).

Polaznici produženog boravka izveli su igrokaz „Božićna želja“ i recitirali o „Božićnoj noći“ (uvježbala Danijela Horvatić), kao i recitacije „Sveti Nikola“, „Djed Mraz“, „Dođi nam Božiću!“ i pjesmu „Sretan Božić svakome!“ (uvježbala Valentina Mikulčić).

Zaplesala je i A skupina KUD-a „Ljuba voda“ koja je u pratnji tamburaša KUD-a izvela splet zagorskih pjesama i plesova „Pod mostec“ (plesače uvježbala Danijela Barjaktarević).

Na kraju programa nastupio je Crkveni zbor Župe Ljubešćica s pjesmom „Visom leteć ptice male“, nakon čega je vlč. Stjepan Makar blagoslovio okupljene i adventski vijenac na kojem je zapaljena prva svijeća.

Djeca i tete iz DV „Leptirić“ izradili su božićne ukrase kojima su okićene jelke na Ljubeškom trgu, a upaljene su i božićne lampice.

Kako bi svi posjetitelji mogli uživati u mirisima i okusima tradicionalnog Božića, pobrinule su se naše spremačice Marina, Snježana, Marina i Mateja te kuharica Nataša koje su pripremile bogat predblagdanski stol. Uz dječju pjesmu i ples, bila je to najljepša moguća najava božićnih blagdana.

« Svibanj 2024 »