Niži razredi gledali predstavu „Ružno pače“

Autor: Ivana Nogić, 30. 11. 2022.

Učenici nižih razreda naše škole pogledali 30. studenoga 2022. godine u KC „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu predstavu „Ružno pače“. Bilo je to gostovanje Kazališne družine "Ivana Brlić-Mažuranić" iz Slavonskog Broda. Mali gledatelji, osim što su uživali u zanimljivoj predstavi, saznali su kako prihvatiti sebe, kako uvažavati drugačije od sebe te kako spoznati da je svatko lijep na svoj način, bez obzira na odjeću i vanjski izgled.

Prema predlošku poznate Andresenove bajke, priču o ružnom pačetu ispričalo je dvoje glumaca koji kreiraju svijet u kojem živi dječak sa svojom bakom. Baka je vješta u kreiranju lutkica od svakodnevnih predmeta i drva te je tu ljubav prenijela i na svoga unuka. U bakinoj radionici nastaju svakojaki likovi pomoću kojih će svome unuku i publici ispričati priču o jednom pačetu koje je mislilo da je ružno, a zapravo je bilo prekrasno. Predstava „Ružno pače“ ohrabruje djecu da misle svojom glavom, da se usude biti drugačiji. Redateljica je Iva Srnec Hamer, dramaturginja Kristina Kegljen, dok je glazbu odabrao Andrija Rudić. U predstavi igraju Matej Safundžić i Darija Vlajnić.

Naši učenici s posebnom su pažnjom pogledali predstavu. Bila je to nekima prva kazališna predstava u životu, zato vjerujemo da će je još dugo pamtiti!

« Svibanj 2024 »