Paljenje druge adventske svijeće

Autor: Ivana Nogić, 4. 12. 2022.

Druga adventska svijeća zapaljena je nakon prigodnog programa u subotu 3. prosinca 2022. godine. Zbog lošeg vremena program je održan u sportskoj dvorani, a ne na Ljubeškom trgu, što nije umanjilo dobru atmosferu. Domaćin programa bio je DV „Leptirić“ Ljubešćica, a sudjelovali su učenici 6. razreda, koji su i vodili program, polaznici produženog boravka te djeca DV „Leptirić“, članovi KUD-a „Ljuba voda“ Ljubešćica, Udruga umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica i vlč. Stjepan Makar.

Priredbu su vodile Ana Kozjak i Ema Horvatić, a započela je čitanjem vlastitih božićnih stihova koje su izveli: Matija Štriga, „Došašće“, Petar Slatina, „Badnja noć“ i David Dvorski, „Božić stiže“.

Potom su djeca iz DV „Leptirić“ izvela recitaciju „Božićne želje“ te otpjevala i otplesala pjesmu „Din, din, don!“.

Svoje stihove na temu Božića izvele su i učenice: Nika Balažinec, „Zimska čarolija“, Ema Dvorski, „Zima“, Dejana Mikulčić, „Božićni ugođaj“.

Nastupili su i polaznici produženog boravka Dominik Španić i Jakov Novosel koji su izveli recitaciju „Prijatelji“ te Hana Dvorski, Tin Mikulčić, Ivan Futač i Lana Balažinec koji su recitirali pjesmu „Badnja večer“ (uvježbala Danijela Horvatić).

Vlastitu pjesmu „Tihi Božić“ izvela je učenica Ema Horvatić, a pjesmu „Isusek“ napisala je i izvela učenica Emilija Horžić.

Publika je zaplesala uz D skupinu KUD-a „Ljuba voda“ Ljubešćica koja je u pratnji tamburaša KUD-a izvela splet zagorskih pjesama i plesova „Jankec je dohajal“ (plesače uvježbala Danijela Barjaktarević).

Još božićnih stihova izvele su učenice Lana Horvatić, „ Bijeli Božić“ i Tea Sakač, „Božić dolazi“, dok je učenica Dejana Miklučić izvela prigodnu skladbu na klaviru.

O Božiću su recitirale i učenice Veronika Sakač i Antonija Ferčić. Voditeljica svim izvođačima 6. razreda bila je učiteljica Sanja Horžić, koja je i koordinirala priredbu.

Na kraju programa nastupili su članovi Umirovljenika i starijih osoba Ljubešćica s pjesmom „Padaj s neba“, nakon čega je vlč. Stjepan Makar blagoslovio okupljene kako bi se mogla upaliti druga adventska svijeća.

Po završetku programa svi su bili pozvani na prigodni domjenak koji su pripremile djelatnice DV „Leptirić“.

« Svibanj 2024 »