Sveti Nikola u našoj školi!

Autor: Ivana Nogić, 6. 12. 2022.

Točno na vrijeme, 6. prosinca, još u jutarnjim satima stigao je sveti Nikola u našu školsku dvoranu kako bi dobroj djeci podijelio darove. Nestrpljivo su ga čekali učenici nižih razreda i mlađa djeca koja nisu polaznici vrtića, a naši učenici, uz pomoć svojih učiteljica, pripremili su Nikoli u čast prigodan program. Darove je i ove godine osigurala Općina Ljubešćica.

Voditeljice programa bile su učenice 5. razreda Tara Petriček i Paula Kropek, a u programu su nastupili učenici 1. – 5. razreda. Pripremile su ih i uvježbale njihove razredne učiteljice, dok je učenice 5. razreda uvježbala učiteljica Sanja Horžić.

Najprije su nastupili naši prvašići koji su svetog Nikolu dozivali recitacijom i veselom pjesmom.

Učenici 2. razreda dozivali su sv. Nikolu, također, recitacijama.

Pismo sv. Nikoli uputili su učenici 3. razreda u istoimenom igrokazu i prigodnim pjesmama.

Učenice 4. razreda pripremile su igrokaz U noći Sv. Nikole i otplesale uz poznatu pjesmu Kad bi svi.

Poklone je učenicima od 1. do 4. razreda, kao i ostaloj mlađoj djeci, osigurala Općina Ljubešćica pa se okupljenima obratio i načelnik Nenad Horvatić.

Na priredbi su se pojavili i krampusi. Srećom, dobra djeca su ih brzo otjerala i dozvala sv. Nikolu.

Nakon razgovora u kojem su djeca bila iskrena i rekla da su nekad bila dobra, a ponekad baš i ne, sv. Nikola  potaknuo ih je na činjenje dobrih djela, a njihovu je iskrenost nagradio darovima.

Ipak, bilo je i onih kojima je sveti Nikola donio šibu!

« Svibanj 2024 »