UZ „Pčelice“ na natjecanju „Čarolija Božića“

Autor: Ivana Nogić, 22. 12. 2022.

Naša Učenička zadruga „Pčelice“ po prvi put sudjelovala je na natjecanju u kreiranju božićnih proizvoda od ekološki prihvatljivih materijala „Čarolija Božića 2022.“ Predstavili su se s proizvodom „Medena ulica“, božićnom dekoracijom koju čine svijeće od pčelinjeg voska na postolju od breze. Organizator natjecanja bila je Srednja škola Novi Marof, a prijavile su se čak 22 učeničke zadruge s područja Varaždinske županije.

Naši zadrugari sudjelovali su ove godine, po prvi put, na natjecanju učeničkih zadruga „Čarolija Božića“, u organizaciji SŠ Novi Marof, gdje su ponosno predstavili naš ekološki proizvod „Medena ulica“. Riječ je o prigodnoj božićnoj instalaciji, tj. božićnoj dekoraciji izrađenoj od pčelinjeg voska naših pčelica na drvenom postolju. Zadrugari su od voska izradili prekrasne svijeće koje su, prema ideji učiteljice Mateje Ratković, ukomponirali na drvo breze čime su stvorili „Medenu ulicu“. Dekoracija ima i dodatnu vrijednost jer svijeće od pčelinjeg voska posjeduju antialergijski učinak te pročišćuju zrak i tako pozitivno djeluje na ljudsko zdravlje.

Iako naši zadrugari nakon javnog glasanja nisu osvojili nagradu, zaslužuju sve pohvale za kreativnost i trud u izradi „Medene ulice“. Voditelj Učeničke zadruge "Pčelice" je naš vjeroučitelj Mario Merkaš.

« Svibanj 2024 »