Na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2023.

Autor: Ivana Nogić, 16. 2. 2023.

Na ovogodišnjoj Međuopćinskoj smotri LiDraNo, održanoj 8. veljače 2023. godine u  KC „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu, sudjelovalo je 18 učenika viših razreda naše škole koji su se predstavili u literarnom, novinarskom, radijskom i dramsko-scenskom izrazu. Najviše uspjeha imale su učenice Marija Kranjec, Marija Trakoštanec i Ivana Baričević čiji su radovi poslani na Županijsku smotru LiDraNo.

Domaćin ovogodišnje Smotre bila je OŠ Breznički Hum, a natjecalo se 90-ak učenika iz sedam škola novomarofskog područja. U kategoriji literarnog izraza pristiglo je 19 radova, od čega i pjesme petero učenika naše škole: Marija Kranjec napisala je pjesmu „Fali…“, David Dvorski pjesmu „Rada imam jesen“, Dejana Mikulčić pjesmu „Ima jena hiža mala…“, Doria Horvatić pjesmu „Šarene livade“ i Jana Horvatić pjesmu „Jesenske kiše“.  Stručno povjerenstvo izabralo je 6 radova za Županijsku smotru, a među njima se našla i pjesma „Fali…“ učenice 8. razreda Marije Kranjec (mentorica Sanja Horžić).

U kategoriji samostalnih novinarskih radova Školu je predstavljala novinarka Ivana Baričević, učenica 7. razreda, čija se reportaža „U potrazi za vugleničarima“ našla među 5 najboljih radova čime se plasirala na Županijsku smotru (mentorica Ivana Nogić).

Po prvi put predstavili smo se i u radijskom izrazu. Jedna od tri pristigle radijske emisije bila je tematska emisija „Sačuvajmo ljubeški kaj“ čije su autorice učenice 8. razreda Marija Kranjec i Marija Trakoštanec, mentorice Sanje Horžić, a ljubeški kaj čut će se i na Županijskoj smotri.

pristigle literarne i novinarske radove moglo se pročitati u holu KC "Ivan Rabuzin"

Na pozornici KC „Ivan Rabuzin“ predstavili su se i naši glumci, i to u brojnom sastavu. U konkurenciji pojedinačnih dramsko-scenskih nastupa učenica 5. razreda Karla Šimec izvela je monolog „Mamina maza“, autorice Sanje Pilić. Učenica Marija Kranjec predstavila se i u ovoj kategoriji izvodeći pjesmu Dragutina Domjanića „Bele rože“. Iako nije prošla dalje, Stručno povjerenstvo posebno je pohvalilo Marijin nastup. U kategoriji skupnih nastupa predstavila se Dramska skupina učenika 6. razreda s dramsko-scenskom igrom „Ljubavni snovi“. Nastupili su: Ema Dvorski, Antonija Ferčić, Lana Horvatić, Ema Horvatić, Emilija Horžić, Ana Kozjak, Tea Sakač, Veronika Sakač, Matija Štriga i Petar Slatina. Sve naše glumce pripremala je i vodila učiteljica Sanja Horžić.

Našim lidranovcima želimo puno uspjeha na Županijskoj smotri LiDraNo čiji je domaćin OŠ Vidovec.

« Svibanj 2024 »