Mali fašnik v Ljubešćici

Autor: Ivana Nogić, 20. 2. 2023.

Učenici naše škole navukli su maske kako bi u subotu 18. veljače 2023. godine sudjelovali u programu Mali fašnik v Ljubešćici. Fašnički program održan je u školskoj sportskoj dvorani, a uz učenike naše škole, sudjelovala su i djeca iz DV „Leptirić“ Ljubešćica te članovi KUD-a „Ljuba voda“ Ljubešćica. Za sve maske, velike i male, Općina Ljubešćica osigurala je krafne, klipiće i čaj. Tko je sve nastupio i u kakvom izdanju, pogledajte u nastavku.

Program su vodile učenice 7. razreda Lana i Daria. Pripremila ih je učiteljica Sanja Horžić, kao i ostale učenike viših razreda.

Veselje u dvoranu donijele su članice Umirovljenika Ljubešćica

Najprije su nastupili najmlađi članovi KUD-a „Ljuba voda“ Ljubešćica, učenici 1., 2. i 3. razreda, koji su izveli splet međimurskih pjesama i plesova „Cin, can, cvrgudan“.

Prigodnim fašničkim stihovima okupljene su pozdravili učenici 7. razreda: Julia, Ana, Ivana, Matija i Antonija.

Predstavnik maškara, budući načelnik Emanuel pozvao je aktualnog načelnika Općine Nenada Horvatića da preda ključeve Općine. Uz dosta otpora, ključ je ipak došao u ruke fašničkog načelika!

Potom su veselo zaplesale vrtićke maškare:

Skupina „Bubamare“

Skupina „Pčelice“

Skupina „Leptirići“.

Skupina C KUD-a „Ljuba voda“ otplesala je splet zagorskih pjesama i plesova „Ja posijah repu“.

Maskirali su se i naši učenici 4. razreda koji su sa svojom učiteljicom Božicom Šantek pripremili prigodan program. Leona, Mia Barbara, Lara, Martin i Vanesa izveli su recitaciju „Karnevalski dani“, a Leona i Martin, po uzoru na pjesnika Zvonimira Baloga, poigrali su se riječima. Za kraj su zaplesali uz pjesmu „Maškare“.

Publika je saznala i tko je mamina maza! Iako maskirana, dalo se prepoznati učenicu 5. razreda Karlu koja je izvela monolog s ovogodišnjeg LiDraNa „Mamina maza“.

Plesala je i B skupina KUD-a „Ljuba voda“ koja je izvela splet međimurskih pjesama i plesova „Zginula je pikuša“.

Običaj je da se za fašnik pripremaju krafne, zato je „O bakinim krafnama“ govorila učenica 6. razreda Emilija, dok je šestašica Ema pričala o „Fašničkom vremenu“.

Za kraj programa „KUD Ljuba voda“, članovi skupine A, otplesali su splet zelinskih pjesama i plesova „Lepa moja milena“. Sve plesne nastupe pratili su veseli i ljetno raspoloženi tamburaši KUD-a.

Zahvalu svim sudionicima uputila je ravnateljica DV „Leptirić“ Kristina Ivanušec podijelivši zahvalnice i pozvavši maškare na druženje uz krafne i tople napitke.

Kao podsjetnik na prave fašničke ludorije koje su se u Ljubešćici izvodile prethodnih godina, naš ravnatelj pripremio je prigodnu prezentaciju od pristiglih fotografija.

« Svibanj 2024 »