„Ljepotica i Zvijer“ – mjuzikl za pamćenje

Autor: Ivana Nogić, 13. 3. 2023.

Učenici viših razreda naše škole uputili su se 8. ožujka 2023. godine u Zagreb kako bi u prepunoj Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog uživali u kazališnom, glazbenom i scenskom spektaklu „Ljepotica i Zvijer“, adaptaciji slavne Disneyjeve animirane bajke. Trosatnu vrhunsku izvedbu cjelokupnog ansambla Kazališta Komedija oduševljeni su učenici nagradili dugotrajnim pljeskom i ovacijama. Ovim putem upućujemo zahvalu Općini Ljubešćica koja je, prepoznavši kvalitetu ovog kulturnog događaja, snosila troškove autobusnog prijevoza.

Mjuzikl „Ljepotica i Zvijer“ nastao je prema istoimenom Disneyjevom filmu iz 1991. godine, a film je snimljen prema knjizi Linde Woolverton. Na Broadwayu se ovaj mjuzikl igrao dugi niz godina i dosegao je više od 5500 repriza, što ga čini jednim od najizvođenijih mjuzikla uopće.

Iako je ljubavna bajka o Ljepotici i Zvijeri svima manje-više poznata, mjuzikl Kazališta Komedija pruža gledatelju sasvim novi doživljaj. U ulozi romantične i nježne Belle briljirala je Buga Marija Šimić. Belle je jednostavna djevojka koja živi sa svojim ocem. Voli čitati pa je zbog toga u selu smatraju čudnom. Zvijer je čarolijom preobličen princ, vladar obližnjega dvorca, koji, želi li povratiti svoje ljudsko obličje, mora naučiti voljeti i biti voljen. Igra ga Igor Drvenkar. Umišljenog Gastona odlično je odigrao Fabijan Pavao Medvešek. On je zaljubljen u Belle koja mu ne uzvraća osjećaje. Kada se jednog dana njen otac (Adam Končić) ne vrati kući, Belle ga potraži i nalazi zatočenog u začaranom dvorcu kod Zvijeri. Belle ponudi Zvijeri svoju slobodu u zamjenu za očevu. U zarobljeništvu uviđa dobrotu Zvijeri te se polako zaljubljuju. Ljubav je na kraju poništila čaroliju - Zvijer postaje lijepi princ, a posuđe, dijelovi namještaja i ostale stvari obični ljudi. Sretan završetak podsjeća nas na važnost unutarnje ljepote, a ne vanjske, što svi često zaboravljamo.

Fotografije preuzete sa stranica Kazališta Komedija

Osim odlične glume, izvođači su pokazali i vrhunske vokalne sposobnosti. Učenike je posebno zadivila raskošna i zanimljiva kostimografija, naročito ljudi-stvari (Čajnik, Sat), te originalna i bajkovita scenografija. Sve glazbene točke uživo izvodi orkestar Kazališta Komedija, a plesne su koreografije razigrane i dinamične, odlično uklopljene u cijelu priču. Iako mjuzikl traje tri sata (od 19:30 do 22:30), učenici su ga sa zanimanjem gledali od prve do zadnje minute te na kraju ispratili dugotrajnim pljeskom i ovacijama.

Mjuzikl je zainteresirao i neka poznata lica

Povratak pred Školu bio je u kasnim večernjim satima, a izvrsni dojmovi i komentari učenika još će se dugo prepričavati.

Hvala Općini Ljubešćica što je prepoznala potrebe naših učenika za kvalitetnim kulturnim sadržajima koji nam zbog cijene često nisu dostupni.

Nadamo se da će se ovakav oblik suradnje nastaviti i u budućnosti!

« Svibanj 2024 »