Na projekciji i druženju s ekipom filma "Dnevnik Pauline P."

Autor: Ivana Nogić, 30. 3. 2023.

Učenici 1. – 4. razreda naše škole uputili su se 30. ožujka 2023. godine u KC „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu gdje su uživali u novoj filmskoj poslastici za djecu, igranom filmu „Dnevnik Pauline P.“. Film je nastavo prema istoimenom romanu Sanje Polak, jednom od najčitanijih lektirnih naslova među mlađim čitačima. Nakon projekcije upriličen je susret s dvoje glumaca i dvoje članova filmske ekipe, a druženje je završilo zajedničkim fotografiranjem.

Glavna junakinja filma, kao i romana, razigrana je i duhovita djevojčica Paulina. Interes publike za Paulininim maštarijama te školskim i obiteljskim (ne)zgodama je toliki da ga je već u prvom tjednu prikazivanja pogledalo više od 10000 gledatelja. Redatelj filma je Neven Hitrec, producent Jure Bušić, glavna scenaristica Dora Delbianco i upravo su njih naši učenici imali priliku upoznati. Upoznali su i Ramonu Ivanda, Toma Rushaidata, koji glume Paulinine prijatelje Nikolinu i Luku, za koje su imali brojna pitanja. Iz razgovora s filmskom ekipom saznali su da se cjelokupni film snimao 35 dana na lokacijama u Zagrebu i Samoboru, saznali su što je sve potrebno da bi se prošlo audiciju i dobilo ulogu u filmu, kakav je osjećaj glumiti u filmu, kako se uči tekst i brojne druge zanimljivosti.

Naslovnu ulogu Pauline P. igra djevojčica Katja Matković, a u dječjim ulogama, uz već spomenute Ramonu i Toma, pojavljuju se još Aria Dunda, Jakov Švarc i Darin Pavišić.

Ostale glavne uloge tumače Igor Kovač, Judita Franković Brdar i Borko Perić, a nastupaju i Iskra Jirsak, Ksenija Marinković, Vinko Kraljević, Dražen Kühn, Slavica Knežević, Nikša Butijer, Areta Ćurković, Anđelko Petric, Ljiljana Bogojević, Luka Petrušić, Draško Zidar, Alen Šalinović, Dušan Gojić, Helena Buljan.

Budući da je glavni sponzor filma Jamnica, svi učenici dobili su sokiće.

Ovaj sjajan film i dalje igra u kinima, a iako je namijenjen djeci, vjerujemo da će ga jednako obožavati i odrasli.

Također, u knjižnici vas i dalje čekaju dnevničke pustolovine Pauline P. Zajedničkim čitanjem ove popularne knjige Sanje Polak obilježili smo ovogodišnji Međunarodni dan dječje knjige.

Međunarodni dan dječje knjige obilježava se svake godine kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena – 2. travnja.

« Svibanj 2024 »