Noć knjige 2023.

Autor: Ivana Nogić, 27. 4. 2023.

Dvanaesta po redu "Noć knjige" obilježena je u našoj školi 20. travnja 2023. godine. Sudjelovali su svi učenici od 1. do 4. razreda koji su se i ove godine uputili u zajedničku potragu za točnim odgovorima iz njihovih lektira. Pitanja su se nalazila u plastičnim bocama skrivenima u školskom dvorištu, a odgovori na sva pitanja doveli su ih do slatke nagrade.

Učenici su vrlo rado prihvatili ulogu tragača. Kako ne bi bili zbunjeni, svaki je razred pratio svoju boju, tako su prvašići tražili žute boce, drugi razred plave, treći razred ružičaste, a četvrti crvene. Učenike su bodrile njihove učiteljice pa su, uz malo truda i dosta znanja, brzo uspjeli doći do konačnog rješenja, a potom i do svoje slatke nagrade.

Aktivnosti u Noći knjige pripremila je i koordinirala knjižničarka Ivana Nogić, dok su organizatori na nacionalnoj razini bili: Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, Nacionalna i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Knjižnica grada Zagreba, Udruga za zaštitu prava nakladnika – ZANA, portala za knjigu i kulturu Moderna vremena, udruga Knjižni blok – Inicijativa za knjigu te Hrvatska udruge školskih knjižničara, pod pokroviteljstvom Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Udruge za zaštitu prava nakladnika – ZANA i Hrvatske gospodarske komore.

Do sljedeće Noći knjige, čitajmo zajedno!

« Svibanj 2024 »